DEPO2015 zaplní auta v hodnotě stovek milionů, přijďte na Skvosty s vůní benzinu

Tak to vypadalo loni na výstavě Skvosty s vůní benzínu. Foto: Richard Beneš

Milovníci luxusních i unikátních automobilů se už tento týden dočkají! V plzeňském areálu DEPO2015 se od 19. do 21. července uskuteční už třetí ročník populární přehlídky aut s názvem Skvosty s vůní benzínu. K vidění budou nejvzácnější historické i moderní vozy a chybět nebudou ani motorky. Návštěvníci akce se mohou těšit na opravdové skvosty, některé z nich nebyly ještě nikdy v ČR vystaveny. Celkem by měla výstava nabídnout kolem 200 strojů.

Foto: Richard Beneš

„Nechceme jít do kvantity, ale spíše do kvality. Počet 200 kusů bychom nechtěli překročit,“ uvedl Roman Jurečko, předseda Nadačního fondu Plzeň sobě, který akci pořádá. Organizátoři se podle jeho slov snaží, aby výstava nebyla jen o autech. „Chceme prostory doplnit i třeba nádhernými stromy, šperky. Design je určující. Chceme ukázat noblesu a rukodělnou práci,“ dodal hlavní organizátor.

Foto: Richard Beneš

Letošní ročník bude provázet téma „Velké cesty.“ V pátek dorazí na příhlídku dobrodruh Dan Přibáň se svými trabanty, v sobotu zase cestovatelé Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha z expedice Zikmund 100, v neděli pak účastníci Dakaru Martin Macík i Jan Brabec. Tomáš Vejmola pak představí nejspíš jediný pojízdný „tuktuk“ v Evropě. Výsadní místo mezi skvosty zaujme Tatra 87, slavný československý automobil, který byl ve své době nejrychlejším vozem, a s nímž dvojice cestovatelů Zikmund a Hanzelka uskutečnila svoji cestu do Afriky a Jižní Ameriky. Právě tomuto vozu udělil před devíti lety americký list New York Times titul „Sběratelské auto roku.“

Foto: Richard Beneš

Dalšími lákadly mohou být Chevrolet Master z roku 1938 či Plymouth RoadRunner z roku 1968. Vzácností je také vůz Maserati MC 12, jichž bylo vyrobeno pouze 50 a v Česku jezdí pouze jeden. Chybět nebudou supersporty Lamborghini Huracán nebo Ferrari F12 Berlinetta. Na své si přijdou i příznivci motorek. Obdivovat budete moci značky Jawa a Harley Davidson.

Foto: Richard Beneš

Po celé tři dny čeká návštěvníky také hudební program, bohaté občerstvení, závody na šlapacích motokárách a další zábava pro celou rodinu.

 

 

Návštěvníci akce se mohou namátkou těšit také na tyto skvosty:

Ferrari F150 (La Ferrari) Proto MP2 – protoyp, který dosud nebyl nikde k vidění

Ferrari 599 GTB 60F1 Ferrari 150° Italia – vyrobeno pouze 40 kusů na světě

Imperial Le Baron – původním majitelem byl gabonský diktátor Omar Bongo, který s ním navštívil všechny francouzské prezidenty od roku 1968 včetně Charlese de Gaulla. Vůz byl vyroben pod Chryslerem a jedná se o jediný kus evropské verze.

Maserati MC12, která vznikla pouze v 50 kusové sérii. Dnešní hodnota se pohybuje mezi 50 až 100 miliony korun.

Porsche 911 Carrera 2 Cabrio – jedno z posledních 315 vyrobených vozů cabrio v roce 1994, kdy byla definitivně ukončena výroba

Speciální motocykl BROUGH SUPERIOR SS 100 TITANIUM