DEPO2015 se připojuje ke Slavnostem svobody: Kytary, hamburgery i elektroswing

foto: Miroslav Chaloupka

Do nejnavštěvovanější události roku v Plzni, tradičních Slavností svobody, se s kulturním programem zapojuje také DEPO2015. Plzeňané i návštěvníci západočeské metropole se mohou těšit na výstavu fotografií nebo kytar, promítání filmů, interaktivní expozici Dobrodruzi a především další oblíbený Street Food Market, tentokrát věnovaný americké kuchyni.

American Street Food Market (7. 5. 2016 od 10:00 do 18:00, 8. 5. 2016 od 10:00 do 16:00)

Již potřetí zaplní nádvoří DEPO2015 vozidla a stánky s cizokrajným i domácím pouličním jídlem. Tentokrát bude občerstvení tematicky zaměřené na americkou kuchyni: hamburgery, hotdogy, sladké koblihy nebo cupcakes chybět nebudou! To vše za swingového hudebního i tanečního doprovodu, workshopu „Slož si svůj Jeep“ či doprovodných výstav v DEPO2015 a prezentace Armády ČR. Vstup je zdarma.

street food marketElectroswing Plzeň no. 5 (7. 5. 2015 od 21:00, KD Peklo)

Májová taneční noc, DJ MACKIE MESSER, electroswingové hvězdy z domova i ze zahraničí, doprovodný program a další překvapení na populární taneční noci. Vstupenky za 150 Kč k dostání v sítích GoOut a Plzeňská vstupenka, na místě jen v případě volné kapacity.

Dobrodruzi

Interaktivní výstava s divadelními prvky pro děti i dospělé, která vypráví skutečný příběh stodských obyvatel, kteří roku 1863 odešli z Čech za vidinou lepšího života na Nový Zéland. Výstava funguje na principu komentovaných prohlídek, které začínají každou celou hodinu. Vstup: 80 Kč děti, studenti a senioři, 100 Kč dospělí. Podrobnosti zde.

Výstava kytar: OD GRAZIOSA K DIAMANTCE (6.5. –  18. 5.)

Přes 160 exponátů ze sbírky Jaromíra Jíry, které dokumentují výrobu elektrofonických kytar na území bývalého Československa – od úplných začátků v padesátých letech až po současnost. Návštěvníci si na vybrané exempláře mohou i zahrát a zavzpomínat tak na dobu nedávno minulou, kdy tyto nástroje udávaly tón československého bigbeatu. Během výstavy bude možné zakoupit knihu Od Graziosa k Diamantce za zvýhodněnou cenu.

Výstava Plzeňský Skauting za války: Skauting v období 2. světové války a jeho nynější podoby (7. – 8.5.)

Výstava Naši nám ukazuje fotografie Vladislava Vítka, věnované konci 2. světové války a Čechům, kteří aktivně sloužili ve spojenecké armádě (3. 5. – 11. 6. 2016, DEPO2015 hala Nízké sloupy)

Biograf láska – promítání filmů „Kam orli nelétají“ a „Příliš vzdálený most“ (7. a 8. 5. od 21:00)

Americké klasické válečné filmy v původním znění s titulky. Venkovní projekce se v případě nepříznivého počasí přesouvá do autobusové haly. Vstup: 80 Kč.

 

Podrobný program SLAVNOSTÍ SVOBODY hledejte každoročně  >>> na portálu plzen.cz.