DEPO2015 a projekt Plzeň 2015 získaly ocenění v celonárodní soutěži Czech Event Awards

Foto: archiv Plzeň 2015

Odborná soutěž, která již druhým rokem vyhodnocuje nejlepší marketingové aktivity v ČR, vybrala projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury jako Počin roku 2015. Další ocenění získalo DEPO2015, a sice v kategorii Lokace roku 2015. Ceny převzali na vyhlášení v Praze 9. června umělecký ředitel projektu Plzeň 2015 Petr Forman a marketingová manažerka DEPO2015 Kateřina Toušová.

„Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015 jsme vyhodnotili jako nejvýraznější veřejnou událost roku 2015 v ČR s dlouhodobým zviditelněním naší republiky v zahraničí,“ uvedla ve vyhlášení předsedkyně odborné poroty a specialistka na PR Andrea Faflíková.

„Uznání marketingových odborníků nám poskytlo důležitou zpětnou vazbu k tomu, že jsme loňský rok byli opravdu vidět a že se ve zbytku republiky o Plzni vědělo. Marketing je prubířským kamenem Evropských hlavních měst kultury obecně, kampaň takhle rozsáhlého projektu není vůbec lehká naplánovat a ještě těžší ufinancovat,“ podotýká ředitel Plzně 2015 Jiří Suchánek.

Kreativní zóna DEPO2015 zvítězila nad konkurencí konferenčních i kulturních prostor; do soutěže se přihlásily namátkou Konferenční centrum Akademie věd Zámek Liblice, Výstaviště BVV Brno či konferenční a společenské centrum Secese Plzeňského Prazdroje. „DEPO2015 je unikátní svým širokým zaměřením a multifunkčností. Porota ocenila kromě kouzla industriálního prostoru s velkorysým krytým náměstím, také zajímavý program, který připravujeme ve velmi úsporně zrekonstruovaném areálu bez obřích investic,“ doplňuje marketingová manažerka depa Kateřina Toušová.

Soutěž Czech Event Awards organizuje pod záštitou Event Marketing Association Czech Republic, o.s. společnost Event&promotion s.r.o.. Jedná se o druhý ročník oborové soutěže, zaměřené na výjimečné počiny v oblasti event marketingu.

Trofej v podobě postavy s hlavou obklopenou množstvím myšlenek a řešení problémů při organizaci eventů vyrobila technologií 3D tisku společnost MCAE, autorem tohoto uměleckého díla je akademický sochař MgA. Adam Krhánek. Ocenění symbolizuje osobnost produkčního, event manažera a náročnost jeho práce. Toto povolání je podle statistik jedna z nejnáročnějších profesí vůbec. Ester Kočičková a Adam Krhánek pokřtili v rámci galavečera trofej jménem EVA (čtěte „íva“ podle výslovnosti slova event „ívnt“).