Depo Street Food Market přilákal na státní svátek tisíce lidí

foto: V. Čermák

Už tradičně nabídlo na státní svátek 28. října DEPO2015 všem milovníkům dobrého jídla pestrou ochutnávku zajímavostí, které lze zakoupit v pouličních občerstveních v různých částech světa. Akce se konala již posedmé a opět byl o ní obrovský zájem.

Protože organizátoři dbali nejen na pestrost sortimentu z různých končin světa, ale i na jeho vyváženost, bylo možné ochutnat lahůdky bister a food trucků s rychlým, ale zároveň kvalitním jídlem, které lze připravit přímo před hosty, zároveň je nenáročné na konzumaci a cenově dostupné.  Speciálně upravená vozidla pro přípravu a prodej jídla byla zaparkována po celém nádvoří, další stánky zaplnily autobusovou halu, kde bylo přichystané sezení i hudba. Celkem se akce zúčastnilo více neží tři desítky prodejců s nejrůznějšími dobrotami.

Představila se jak česká, tak asijská nebo americká kuchyně. Své speciality představili kuchaři ze Srí Lanky, Bolívie, Španělska, Francie, ale i z Mexika, Severního Irska a Anglie. Takže určitě byli uspokojeni zájemci o burgery a hot dogy, sendviče, francouzské palačinky, veganskou i vegetariánskou kuchyni, RAW zákusky, bio a bezlepkové potraviny, maso z grilu, preclíky na slano i sladko či nejrůznější sladkosti, čerstvě pražené oříšky a výborné šťavnaté datle.

Velký zájem byl například i o pochoutku kuchařů ze Sušice, Paella Don Olino, kterou připravovali v obrovských pánvích o půměru 130 cm a celou dávku o váze 60 kg museli realizovat dvakrát.

Kromě lahůdek čekal  návštěvníky  i  kulturní program, zejména to byla nová  interaktivní hra Jak se točí peníze, která je určena především dětem, ale na své si přišli  i rodiče. Jedná se o nenásilné získávání ekonomické gramotnosti.  A protože v  rámci  oslav vzniku republiky bylo vstupné za zvýhodněnou cenu 28 Kč, dle organizátorů za celou sobotu se zúčastnilo této hry  více než 600 platících návštěvníků. Vstup na DEPO Street food market byl zdarma.

K zhlédnutí byla i výstava o lidech, kteří chtějí nebo musí být na cestách Nomádi nebo i velice zajímavé objekty a instalace  Jakuba Geltnera z AVU Praha, z Ateliéru nových médií Markuse Huemera. K dispozici pro návštěvníky byl i Svět dětí a Makerspace – otevřená dílna s možností vyzkoušet si práci s různými materiály.

Další fotografie najdete zde.