Depo bude patřit gurmánům. V sobotu se koná oblíbený Street Food Market

ilustrační

První letošní ročník DEPO Street Food Marketu potěší gurmány už 4. března. Netradiční gastronomická akce nabízí kvalitní jídla z pouličního občerstvení ve stylových dodávkách, upravených pro přípravu jídla, ale i v klasických stáncích a bistrech s venkovním posezením. Na své dobroty budou lákat tři desítky prodejců. Vstup na akci je zdarma, brány depa budou otevřené od 10 do 18 hod.

Mezi stánkaři, nabízejícími rychlé a chutné jídlo, se představí například Delisias se svými masovými taštičkami či polévkou Frikasé podle původní bolivijské receptury, Mazaný preclík vyrobený z organických surovin, ručně vyválený a dozlatova upečený,  Tommys food truck se svými neodolatelnými burgery z čerstvých surovin či Bonjour food truck s francouzskými lahůdkami a mnoho dalších.

O to, aby strávníkům při všem tom dobrém jídle nevyschlo v krku, se postarají stánky Šupáci za barem s domácími limonády, pivovar Raven či pivovar Zhůřák. Milovníci vína mohou ochutnat vína z Moravy u stánku Les vins d´Auer. Kromě klasických kávových nápojů od Mezzo Caffe budou kafíčkáři moci vyzkoušet i netradiční způsoby přípravy kávy od Pappa Coffee. Samozřejmě nebude chybět široká nabídka výtečných dezertů například od JS Chocolate, nebo macaronky z čistě mandlové mouky a kvalitních surovin, podle pravého francouzského receptu.

Kromě lahůdek čeká návštěvníky doprovodný program. V prostoru malého skleníku si budou moci za asistence mistrů z Makerspace dílen vyrobit originální tričko pomocí umělecké techniky sítotisku či linorytu. Workshop proběhne od 12 do 16 hodin. V malém sále vedle kavárny jsou k vidění fotografie plzeňského cestovatele Slávka Krále o jeho cestě kolem světa stopem, v kavárně pak výstava TAP TAP NAČERNO černých vtipů o lidech s hedikepem. Autory jsou přímo postižení, kteří s humorem čelí nepřízni osudu.