Denní teploty nad nulou, ochlazení dorazí příští týden, tvrdí meteorologové

Zataženo, ale teploty nad nulou. Tak by mělo podle meteorologů vypadat počasí v dalších dnech. V průběhu příštího týdne se však objeví i sluníčko a teploty klesnou i přes den pod bod mrazu.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Převážně zataženo, mlhavo, místy slabé mrholení nebo sněžení, ojediněle i mrznoucí mrholení s tvorbou slabé ledovky. Místy mrznoucí mlhy, během dne jen od vyšších poloh. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na severovýchodě -1 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C. Slabý východní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s, se bude později měnit na jihovýchodní.

Předpověď na pátek (00-24):
Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, místy mrholení, zpočátku ojediněle i mrznoucí. Na horách, během dne místy v Čechách a na severovýchodě Moravy přechodně i v nižších polohách místy polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, ojediněle tvorba ledovky. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s. V západní polovině Čech vítr jen slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Většinou zataženo, místy mlhy a mrholení. Postupně od jihozápadu s občasným deštěm, který bude nad 1000 m přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Srážky budou večer od jihozápadu ustávat. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na západě až -1 °C a ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s, se během dne bude měnit na západní.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, místy až polojasno. Ojediněle déšť, nad 1000 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, na jihu a jihozápadě místy, jinde ojediněle slabý déšť, nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Oblačno až polojasno, ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, postupně místy při malé oblačnosti kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +3 °C.