Deník: Lopraisova tatra na Dakar nesmí, český jezdec usedne do kamionu MAN

Automobilový jezdec Aleš Loprais se na blížící se Rallye Dakar představí za volantem kamionu MAN. Původně sice plánoval, že pojede jako tradičně s Tatrou, upravený speciál, se kterým jel letos, však podle pořadatelů legendární soutěže nesplňuje pravidla homologace a proto mu s ním nepovolili start.

„Vzhledem k tomu, že informace o údajných technických nesrovnalostech a nutnosti přestavět celý speciál Tatra přišla tři měsíce před transportem vozidel do jižní Ameriky, jsme byli nuceni hledat jiná řešení,“ uvedl Lopraisův tým na svých oficiálních internetových stránkách.

Loprais se tak dohodl s nizozemským týmem Veka a pronajal si kamion od něj. S manem od stejného týmu pilot z Frenštátu pod Radhoštěm již závodil, v roce 2012 se s ním představil na Rallye Hedvábné stezky a skončil čtvrtý.

„Jsem velice rád, že se v tak krátkém časovém období podařilo dohodnout s týmem Veka o poskytnutí konkurence schopného kamionu,“ uvedl Loprais, kterého bude navigovat Španěl Ferran Marco Alcayna. Třetím členem posádky bude nizozemský mechanik Jan Van der Vaet.

Rallye Dakar odstartuje v Buenos Aires 4. ledna, cíl je v argentinské metropoli 17. ledna.