Den ve vzduchu: Známe výherce, kteří půjdou zdarma

foto: popfoto.cz

Vítěz uplynulého ročníku Red Bull Air Race Martin Šonka bude největší hvězdou letošního ročníku Dne ve vzduchu. Letecká show se bude konat o víkendu 27. a 28. dubna na letišti v Plasích.

Výherci, kteří získávají po dvou vstupenkách na akci, jsou: Vilém Kasl a Veronika Chaloupková.

Vystoupení Martina Šonky se uskuteční na letišti v Plasích v neděli. V sobotu se místo něj představí další závodník v českých barvách v Red Bull Air Race Petr Kopfstein. Velkou podívanou předvede také nejlepší akrobatická skupina na světě The Flying Bulls Aerobatics Team.

Hned několik vystoupení v programu obstará Armáda České republiky. Celou show odstartují pravidelné průlety stíhaček JAS-39 Gripen a králové českého nebe pak nadchnou diváky také v dechberoucích ukázkách. Kromě Gripenů armáda na západ Čech přiletí se záchranným vrtulníkem W-3A Sokol a víceúčelovým bojovým letounem Aero L-159 ALCA. České aerolinie přislíbily průlety dopravního letadla ATR 72.

Z historických letadel stojí za zmínku stříbrný krasavec v barvách US Airforce Beechraft C-45, legendární britské dvouplošníky z roku 1939 D.H. 82C Tiger Moth nebo replika netradičního letadla Caudron G.3 z roku 1913.