Den ve vzduchu nabídne letos zcela výjimečnou leteckou bitvu

foto: denvevzduchu.cz

Pterodactyl Flight přijíždí s dvojnásobným počtem letadel i zcela novým programem. Atmosféra bitvy první světové války se letos na Dni ve vzduchu s rádiem Kiss Proton rozhoří skutečně naplno. Do Plas se pro velký úspěch vrací historická letecká skupina ze Žirovnice Pterodactyl Flight. Těšit se můžete už 29. a 30. dubna 2017.

„V Plasích jsme byli se dvěma stroji, na letošní rok máme připravené hned čtyři. Ukázka je tak mnohem dynamičtější, také pyrotechnické efekty jsou podstatně bohatší a děj je opět dramatičtější,“ láká na vystoupení Petr Míka z letecké skupiny.

Vzdušnou bitvu nad hlavami diváků tak svedou velmi známá letadla z bojů první světové války. K vidění Sopwith 1 ½ Strutter a  Fokker E – III, které už se v Plasích představily. Doplní je ovšem britská stíhačka  S.E. – 5a, která bude mít na Dni ve vzduchu s rádiem Kiss Proton premiéru, a také trojplošník Fokker Dr.I.

Vzhledem k tomu, že jde o ukázku leteckého útoku na pozemní cíl, nebude chybět ani historické zázemí přímo na ploše letiště. Úplně přesný scénář nicméně Pterodactyl Flight divákům dopředu prozrazovat nechtějí. „Vzhledem k tomu, že už jsme v Plasích vystupovali, bude ukázka tentokrát jiná. Pro diváky chceme navodit autentickou atmosféru bojiště z první světové války. Uvidí rychlý letecký útok, snahu o ubránění i velmi efektní závěr,“ dodává Petr Míka.

Vystoupení letecké skupiny ze Žirovnice patřilo v průběhu uplynulých let také k těm, která sklidila jeden z největších úspěchů. Diváci, kteří ještě neměli možnost vystoupení těchto mistrů vidět, se tak mohou těšit na mimořádný zážitek plný dobových kostýmů, vyšperkovaných historických letadel a vojenské techniky.