Den ve vzduchu je tady. Přinášíme aktuální info o dopravě

Den ve vzduchu každoročně přiláká každý den několik tisíc lidí. foto: Jan Ráček

Největší letecká show na západě Čech je tady. Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton proběhne už v sobotu 29. a v neděli 30. dubna. Do Plas o víkendu zamíří fanoušci letadel ať už historických nebo moderních. Přinášíme informace o možných způsobech dopravy. Tím nejlevnějším a nejrychlejším je využití hromadné dopravy, která je zdarma.

Další možností, díky které se návštěvníci mohou vyhnout kolonám při příjezdu nebo odjezdu je parkování ve městě Plasy. Na Den ve vzduchu se následně mohou dostat další autobusovou dopravou zdarma.

AUTOBUSEM

Autobusy jedou z Plzně a odvezou vás až na letiště a to úplně zdarma. Jde o nejjednodušší a nejlevnější způsob jak se na akci dostat bez zbytečných starostí. Nemusíte řešit problémy s parkováním a stát v kolonách. Autobusy jedou v sobotu i v neděli z konečné tramvaje č.1 v Plzni – Bolevci. Hromadnou dopravu zdarma zajišťují Plzeňské Městské Dopravní Podniky a také ČSAD Autobusy Plzeň.

AUTEM

Letiště AK Plasy leží nedaleko silnice 1. třídy I/27 na tahu Plzeň – Žatec asi 2 km před obcí Plasy ve směru z Plzně. Z této komunikace vede do areálu úzká asfaltová silnice, která je ale v době akce určena pouze pro pořadatele a účinkující. Pro cestu na velkokapacitní parkoviště, které je v bezprostřední blízkosti letiště, je nutné ve směru z Plzně odbočit vlevo hned za obcí Rybnice. Při cestě v opačném směru prosím neodbočujte po asfaltové cestě na letiště. Odbočku musíte minout a těsně před Rybnicí odbočte vpravo. Parkoviště je v podstatě součástí letiště. Parkuje se na vyznačených přilehlých lukách. Za věci uložené nebo odložené v autě neručí pořadatel. Vzhledem ke kapacitě parkoviště doporučujeme přijet včas a vyhnout se možným komplikacím. Doprava v blízkosti areálu bude omezena, sledujte proto prosím místní značení. V případě nepřízně počasí je nutné počítat s podmáčeným povrchem. V takovém případě je možné, že bude parkoviště uzavřeno. Nejbližší možnost parkování je v takovém případě v obci Plasy. Odjezdová cesta z parkovacích ploch u letiště je pouze jedna. Při odjezdu po skončení programu se mohou tvořit kolony.

Pokud nechcete stát v kolonách a váš odjezd z akce urychlit, doporučujeme využít parkovací plochy ve městě Plasy. Z města na letiště je cesta značená a trvá pěšky asi 10 minut volnou chůzí. Z Plas na letiště navíc můžete také využít hromadnou autobusovou dopravu.

V době od 10:30 do 13:15 včetně bude zajištěna doprava z Plas na letiště a zpět. Autobus bude odjíždět v intervalu 15 minut, tedy v 00, 15, 30 a 45 minutu ze zastávky „Plasy, Babinská“ a pojede přes zastávku „Plasy“ na letiště, odkud pojede ihned po odbavení cestujících zpět do přes zastávku „Plasy“ do zastávky „Plasy, Babinská“. Pozor – v případě brzkého naplnění kapacity autobusu vyjede spoj dříve, ne-li je uvedeno.

VLAKEM

Pokud při cestě na akci použijete vlak, vystupte v železniční stanici Plasy. Město leží na trati Plzeň-Most a cesta z plzeňského hlavního nádraží do Plas trvá 32 minut. Nádraží v Plasích je od letiště vzdáleno cca 1 kilometr. Cesta pro pěší je z nádraží až na letiště značena. Přesné odjezdy vlaků do Plas najdete na www.jizdnirady.cz