Den ve vzduchu: Do Plas přiletí i hvězda letecké akrobacie Red Bull Air Race. Soutěžíme o lístky

Foto: Den ve vzduchu

Vítěz uplynulého ročníku Red Bull Air Race Martin Šonka bude největší hvězdou letošního ročníku Dne ve vzduchu. Letecká show se bude konat o víkendu 27. a 28. dubna na letišti v Plasích. S naším serverem navíc můžete jít na akci zcela zdarma.

Soutěž o 2×2 vstupenky na Den ve vzduchu:
Otázka: Kolikátý skončil Martin Šonka v letošní sérii Red Bull Air Race?
Odpovědi posílejte na e-mail: soutez@plzen.cz do středy 24. dubna. Vítěze následně kontaktujeme.

Do Plas Šonka nedorazí poprvé. „Je to neuvěřitelné, že na letišti aeroklubu se koná taková akce. Do Plas se vracím vždy rád. Vzhledem k tomu, že Den ve vzduchu je na začátku programu leteckých dnů, bude se jednat o premiéru,“ uvedl vítěz posledního ročníku Red Bull Air Race. Na jeho vystoupení se mohou návštěvníci těšit v neděli. V sobotu se místo něj představí další závodník v českých barvách v Red Bull Air Race Petr Kopfstein. Velkou podívanou předvede také nejlepší akrobatická skupina na světě The Flying Bulls Aerobatics Team.

Hned několik vystoupení v programu obstará Armáda České republiky. Celou show odstartují pravidelné průlety stíhaček JAS-39 Gripen a králové českého nebe pak nadchnou diváky také v dechberoucích ukázkách. Kromě Gripenů armáda na západ Čech přiletí se záchranným vrtulníkem W-3A Sokol a víceúčelovým bojovým letounem Aero L-159 ALCA. České aerolinie přislíbily průlety dopravního letadla ATR 72.

Z historických letadel stojí za zmínku stříbrný krasavec v barvách US Airforce Beechraft C-45, legendární britské dvouplošníky z roku 1939 D.H. 82C Tiger Moth nebo replika netradičního letadla Caudron G.3 z roku 1913.

Bohatý je i doprovodný program ještě před samotným zahájení show na nebi. „Pro všechny milovníky historie bude mimo jiné v areálu letiště na ploše více než 1500 m² připraven autentický americký vojenský tábor z období 2. světové války. K vidění bude nejen výstroj a výzbroj amerických vojáků, ale také ubytování a celkový dobový život v tomto táboře. Výjimečné bude například hudební vystoupení, o které se postará dobová nizozemská kapela Sgt. Wilson´s Army Show. Ta se na podiu ukáže před zahájením a také ihned po skončení oficiálního leteckého programu, takže návštěvníci, kteří nebudou pospíchat mohou strávit ještě nějaký čas v areálu letiště s doprovodem krásné hudby,“ uvedl organizátor Jiří Pěč.