Den hudby ve městě, ale i na hradě Kašperk

Program plný zábavy a především muziky různých žánrů čeká na návštěvníky oblíbeného Dne hudby v Kašperských Horách a na hradě Kašperk v sobotu 23. června.  V  úvodu ve 13 hodin zahraje Go.Spirit (gospel), na který naváží vystoupení Klarinetového souboru Prachatice (komorní kvartet),  Yo Cookin (blues, rock) a sušické kapely Poitín (irská tradiční hudba). Program Dne hudby na malebném kašperskohorském náměstí vyvrcholí koncertem finalisty soutěže Česko hledá superstar Petra Bendeho ve 20 hodin a po něm bude následovat od 22 hodin Depeche mode revival.

„Touto tradicí jsme navázali na Evropský den hudby, který připadá na 21. 6. a slaví se již od roku 1981. Jsme opravdu rádi, že se naše akce těší stále větší oblibě,“ doplnil dramaturg Radek Nakládal.

Hudba bude 23. června znít také z blízkého strážního hradu Kašperk, kde bude od 10 do 17 hodin přístupný červenobílý hudební stan. Středověké světské písně z hradů i z podhradí představí skupina Benedictus.  Příjezd muzikantů býval na hradech často spojen se slavností a obřadním hodováním. Páni přišli v nejlepší zbroji a hradní dámy v nejlepších šatech s reprezentativními účesy a pokrývkami hlavy. Proto je přichystán workshop o středověkých účesech s praktickými ukázkami přímo na hlavách návštěvnic hradu, které tak mohou odejít jako dámy z dvorského prostředí Karla IV. Program doplní malý hudební workshop, kde si děti i dospělí vyzkoušejí, jak vzniká zvuk a tón. Tradičně nebudou chybět prohlídky hradu pro děti.