Raz, dva, tři, jedenáct. Plzeň vyučovala Pardubice a drtivě vyhrála

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Do nového roku vkročili naprosto suverénním způsobem. Hokejisté Škody Plzeň deklasovali ve 32. kole extraligy na vlastním ledě Pardubice málo vídaných 11:1. Po dvou gólech vstřelili Jan Kovář a Denis Kindl, kromě nich se prosadili také Conor Allen, Jan Eberle, Milan Gulaš, Peter Čerešňák, Matyáš Kantner, Ondřej Kratěna a Miroslav Preisinger.

Pro Plzeňany začal zápas asi nejlépe, jak mohl. Pardubice se ještě nestihly rozkoukat na ledě Home Monitoring Arény a už prohrávali 0:2. Nejprve v čase 1:12 využil přesilovku po přihrávce Gulaše Jan Kovář, v 6. minutě pak stejná dvojice úřadovala znovu. Plzeňský kapitán Gulaš našel skvěle najetého Kováře, a ten trefil přesně. Pardubičtí poprvé zahrozili až v 8. Minutě, Trončinského střelu ale Frodl zkrotil. Ve 14. Minutě si plzeňský gólman poradil také s těžkou dorážkou Voženílka. Škodovka mohla přidat další branku v 18. Minutě. A opět u toho byla první řada domácích, která roztočila velký kolotoč, jenže tentokrát bez vytouženého úspěchu.

Na začátku druhé části mohl Kovář dokonat hattrick, Kacetl byl ale proti. Dynamo se poté přecijen lehce dostávalo do hry, jenže pouze na pár minut. Ve 28. minutě totiž v přesilové hře nahodil puk na branku Conor Allen a Kacetl přes clonící hráče nic neviděl. Ještě před polovinou zápasu vyhnal Kacetla z branky Denis Kindl, který povedeným blafákem po ledě zvýšil už na 4:0. Poté Západočeši přežili přesilovku hostů a ve 39. minutě sami udeřili. Denis Kindl dostal nabito na hranici levého kruhu a Hamerlíkovi, který zaujal místo v brankovišti Dynama, nedal šanci. A ani to ještě nebylo vše. 47 vteřin před druhou sirénou propasíroval puk do sítě po přihrávce Straky Jan Eberle.

Tak, jak Plzeňané třetinu končili, tak začali třetí část. 15 vteřin od úvodního buly překonal Hamerlíka Milan Gulaš. Ve 45. minutě při přerušení hry odjel rozhodčí zkontrolovat video, chvíli před tím totiž Hamerlík zasahoval na brankové čáře proti Gulašovi. K překvapení všech ale rozhodčí uznal branku hostujícímu Mandátovi po akci ze 43. minuty. Plzeňany kuriózní moment vůbec nerozhodil, dál tlačili a v 52. minutě udeřili poosmé zásluhou Petera Čerešňáka. Zmar Dynama potvrdila i 55. minuta, kdy si Kantner dojel pro svoji vlastní střelu a napodruhé procedil puk mezi betony Hamerlíka. Potupná desítka pak padla v čase 57:07. Postaral se o ni tvrdou ranou Ondřej Kratěna. A aby toho ještě na hosty nebylo málo, přečíslení 4 na 1 proměnil po přihrávce Kantnera v 11 gól Miroslav Preisinger.