David Šebesta z Plaveckého klubu Slávia VŠ si zajistil evropský šampionát na Maltě

O víkendu se na Boleveckém rybníku konaly závody Českého poháru v dálkovém plavání. Závodů se zúčastnilo 147 plavců z 34 klubů a také reprezentační výběr Slovenské republiky. Hlavním závodem bylo Mistrovství České republiky na 10 km, které bylo i nominačním závodem na Mistrovství Evropy juniorů, které proběhne 13. – 15. 7. na Maltě.

Závodu na 10 km se zúčastnilo 7 plavců Slávie Plzeň. V závodě kadetů ročník 2003-2004, který nebyl součástí MČR si vyplaval zlatou medaili T. Chocholatý časem 2:12,02. V Mistrovské kategorii v závodě žen se představily 4 plavkyně ze Slavie Plzeň, když se po sobotním závodě ze zdravotních důvodů odhlásila P. Hauerová. Závod se vyvíjel dobře pro dorostenky Pavlínu Soukupovou a Lucii Šebestovou, které se držely v čelní skupině a bojovali o účast na MEJ. V polovině trati začala ztrácet L. Šebestová, u které se ozvaly zdravotní problémy ze soboty. Později začala ztrácet na čelo i Pavlína Soukupová, která ve starším dorostu získala zlatou medaili, ale bohužel nestačila na mladší dorostenky L. Zubalíkovou z Komety Brno a Kláru Sýkorovou z USK Praha, které se nominovali na MEJ.

V závodě mužů se od začátku závodu vytvořila osmičlenná skupina plavců, ve které nechyběl ani zástupce Slávie David Šebesta. Tato skupina se do posledního kola držela spolu a postupně zvyšovala náskok na ostatní plavce. V posledním kole se po zvyšujícím tempu skupina roztáhla a zkušení reprezentanti M. Kozubek z Bohemians a V. Ingeduld z Komety Brno získali na cílové čáře minutový náskok před skupinou 5 plavců. V této skupině výborně zabojoval David, který závěrečným finišem vybojoval mistrovský titul staršího dorostu a společně se slovenským reprezentantem se dělili o 3. místo celkově. Hlavně se ale David nominoval na MEJ na Maltě.