Dávejte si pozor. Po Plzni řádí vykradači sklepů

ilustrační

Dosud neznámý pachatel, pachatelé se od konce dubna 2019 do dnešního dne vloupali do sklepních kójí na různých místech Plzně a způsobili škodu za téměř 165 tisíc korun.

První případ šetří policisté z obvodního oddělení Plzeň Střed. Zloděj vnikl za použití násilí do bytového domu a ze suterénu odcizil bezpečnostní kameru v dosud nevyčíslené hodnotě.

Dalšími čtyřmi případy se zabývají borští policisté. Ti přijali oznámení o vloupání do sklepních kójích na různých místech jejich rajónu. „Dosud neznámý pachatel, pachatelé překonal za použití násilí vstupní dveře do domu a do sklepních prostor, ze kterých následně odcizil jízdní kola a další cennosti za bezmála 125 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Další dva případy krádeže šetří policisté z obvodního oddělení Plzeň Vinice a Plzeň Slovany. „Dosud neznámý zloděj vnikl bez použití násilí do bytového domu a ze sklepní kóje odcizil horské kolo v hodnotě 28 tisíc korun. V bytovém domě na Slovanech dále poškodil zámky sklepních kójí, které prohledal, ale nic neodcizil,“ dodala policejní mluvčí.