Dámy, nebojte se červené!

foto: pixabay.com

Módní trendy na podzim a zimu 2017/2018 byly na světových přehlídkových molech představeny již v letních měsících. Kromě šedé všech odstínů a klasické černé dominovala barva červená. A má to něco do sebe!

Červená je symbolem lásky, života, odvahy, energie, pro někoho je to barva provokativní, pro jiného ta nejvíc sexy barva na světě. Červená je ale také neodmyslitelně spjatá s adventem a Vánocemi. Navíc červená vám jednoduše zvedne náladu v chmurném a nevlídném počasí, kterého si jistě ještě dost užijeme.

Červená jednoduše oživí váš outfit a prozáří den nejen vám, ale i kolemjdoucím. Pokud si netroufáte zrovna na červený kabátek, zpestřete svůj vzhled alespoň červenými doplňky – kabelka, hodinky, náhrdelník, šála nebo čepice. A když přidáte ještě červenou rtěnku nebo červený lak na nehty, budete prostě „in“. Tato výrazná barva v kombinaci s černou, šedou, bílou nebo třeba tmavě modrou dodá vaší vizáži šmrnc.

Mezi další trendy, které bylo vidět třeba na přehlídkách značky Chanel, patří kabáty a prodloužená saka s kulatými rameny, úzké kotníčkové kozačky a kloboučky. Co se týče materiálů, chybu neuděláte s lesklou kůží, hebkým sametem, vlnou, bavlnou nebo hedvábím. Modrá je dobrá, černá je klasika, ale letos zvítězila červená!