V dalších dnech se lehce ochladí, v noci teploty padnou pod nulu

V následujících dnech dorazí podle meteorologů studená fronta, teploty v noci klesnou pod nulu, přes den se pak budou většinou pohybovat mezi 0-4 stupni.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
V noci zataženo až oblačno, v Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku na většině území, mrholení nebo občasný déšť. V polohách nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Na jihozápadě a západě Čech místy polojasno. K ránu místy mlhy, i mrznoucí. Přes den zataženo až oblačno, na severovýchodě místy mrholení nebo občasný déšť, jinde srážky jen ojediněle. V polohách nad 700 m srážky smíšené nebo sněhové. Na jihozápadě a západě Čech místy polojasno. Zpočátku, zejména na západě Čech místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na jihozápadě Čech při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný severní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Převážně zataženo a místy občasný déšť nebo mrholení. V polohách nad 800 m, na severovýchodě i nad 500 m srážky sněhové. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině Čech jen slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno a zpočátku místy, postupně jen ojediněle slabý déšť nebo mrholení. V polohách nad 500 m, na severovýchodě Moravy a ve Slezsku i v nižších polohách srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, místy až polojasno. Ojediněle slabé sněžení nebo mrholení, i mrznoucí. Zejména na Vysočině ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti a uklidnění větru až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Později od západu přibývání frontální oblačnosti. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem -1 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Oblačno až zataženo a místy občasné sněžení, zpočátku v polohách pod 400 m srážky smíšené nebo i dešťové. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku i srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +4 °C.