Další velké dopravní omezení. Důležitá spojka na Borská pole se uzavře

ilustrační foto / plzen.cz

Komplikací v plzeňské dopravě není ještě dost. Řidiči, kteří projíždějí Plzní jen těžce vstřebávají veškeré uzavírky ulic, jež je cestou mohou potkat. Od června k nim přibude další. Až do poloviny prosince bude neprůjezdná Kaplířova ulice pro auta i pro MHD.

Od 3. června se uzavře Kaplířova a Dobřanská ulice, uzavírka potrvá až do 16. prosince. Opatření souvisí se stavbou tramvajové tratě na Borská pole. „Od nočního provozu v noci z 2. na 3. 6. 2019 bude zahájena dlouhodobá uzavírka Kaplířovy ulice. Z tohoto důvodu budou spoje linek 24, 26, 30, 36, N1 odkloněny z uzavřeného úseku obousměrně ulicemi Klatovská, Sukova, silnice I/27,“ informovaly dopravní podniky s tím, že na uvedené trase bude zřízena náhradní autobusová zastávka „Dvořákova“ v prostoru křižovatky Klatovské a Dvořákovy ulice. Naopak po celou dobu odklonu bude bez náhrady zrušena zastávka „U Darebáka“ ve směru z Bor.

Provoz na všech linkách bude podle nových jízdních řádů. S ohledem na výrazné prodloužení trasy nebude plně možné zajistit současné přestupní vazby mezi linkami MHD v zastávkách „Bory“. „V souvislosti s dopravními omezeními na trasách uvedených linek, zejména pak linek 26 a 30 upozorňujeme cestující, že bude docházet ke zpoždění spojů linek, na které nelze provozně reagovat (zamezit těmto zpožděním). Proto apelujeme na cestující, aby tato případná zpoždění vzali při přepravě na zřetel,“ dodaly PMDP.