Další tři body. Hokejisté Plzně přehráli Mladou Boleslav

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Dobrou aktuální formu potvrdili v 8. kole hokejové Tipsport extraligy hokejisté Škody Plzeň. Na domácím ledě porazili Mladou Boleslav jednoznačně 5:1. Branky Plzeňanů vstřelili Denis Kindl, David Stach, Jakub Kindl, Nick Jones a Milan Gulaš.

Plzeň začala zápas aktivně a už ve 2. minutě měl velkou příležitost Straka. Na úvodní branku si nakonec domácí počkali do 6. minuty. V přesilové hře pálil Kratěna mimo, jeho střela se ale od zadního mantinelu odrazila přímo na hůl Denise Kindla, a ten už neměl problém dostat puk do sítě. V polovině první třetiny mohli navýšit vedení Škody Gulaš s Nedorostem. Ani jeden z nich ale z bezprostřední blízkosti neuspěl, a tak se ve 12. minutě dočkali Bruslaři. Po jednoduché akci se prosadil skrytou střelou Orsava. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, vzal na sebe v přesilovce zodpovědnost David Stach a šikovně ukrytým švihem trefil přesně k tyči.

Ve 26. minutě hráli Bruslaři přesilovku, paradoxně mnohem nebezpečnější v ní ale byli domácí. Největší šanci měl Nedorost, který neuspěl tvář Krošeljovi. O dvě minuty později měl další velkou šanci Škodovky Kracík a obrana hostů ho zastavovala jen za cenu faulu. V závěru druhé části měli ještě velké šance Orsava s Procházkou, Frodl ale Plzeň podržel.

Ve 44. minutě měl obrovskou příležitost na srovnání Pacovský, jenže Frodlovo lapačka boleslavskému útočníkovi radost zkazila. Ve 47. minutě se tak uklidňujícího gólu dočkali domácí. Jakub Kindl napřáhl na modré a puk zastavila až síť. Západočeši byli na koni a o tři minuty později lovil Krošelj puk z branky znovu. Tentokrát se o to postaral další plzeňský bek Nick Jones. Západočeši už zápas dohrávali v poklidu, v 59. minutě navíc pečetil výhru indiánů Milan Gulaš.