Další komplikace. Plzeň dotáhla náskok Sparty, bere ale pouze bod

ilustrační/foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň ve 24. kole HET ligy remizovali na domácím hřišti se Spartou 2:2. Pražané vedli po 12 minutách už 2:0, Viktoriáni zásluhou Radima Řezníka a Tomáše Hořavy vyrovnali, vytoužený třetí gól ale nevstřelili. Náskok na Slavii tak činí už pouze pět bodů.

Plzeňská základní sestava doznala oproti posledním zápasům v Ostravě či na Bohemians změn. Tou hlavní byl návrat Michaela Krmenčíka, na místo podhrota se pak postavil Daniel Kolář a v obranné řadě vystřídal Hájka Milan Havel. První šanci zápasu si na své konto připsali Plzeňští, osamocený Hubník ale hlavičkoval pouze doprostřed branky. V 9. minutě z první útočné akce udeřilo na druhé straně. Šural našel prostor, kde se nacházel Kadlec, a ten ve skluzu poslal míč k tyči. A brzy bylo ještě hůř. O tři minuty později centroval Plavšič a Řezník si srazil míč do vlastní branky. Po druhém gólu se Západočeši těžce vzpamatovávali, postupně si ale přecijen vytvořili územní převahu a po půlhodině hry také gól. Na rohový kop si naskočil Radim Řezník, který tentokrát uklidil míč do té správné sítě. Plzeň ožila a na Nitu se valil útok za útokem. Jenže všechny situace skončily tak, jak Kolářova příležitost – nepřesnou střelou, nebo tak, jako Limberského šance – zákrokem Nity.

Do druhého poločasu poslal trenér Vrba druhého útočníka Bakoše a plzeňská sázka na ofenzivu vyšla. Velké obléhání mělo za následek rohový kop. Na něj si nejvýše naskočil Tomáš Hořava, který uklidil míč k pravé tyči. Poté se hra vyrovnala a vyprodaná Doosan Aréna viděla hlavně tvrdý boj o každý centimetr. V 81. minutě měl šanci na otočení skóre Bakoš, Nita byl ovšem proti. Oba celky se tak nakonec rozešli smírně.