Další díl cyklistické Giant ligy ovládl Martin Boubal

foto: T. Tesař

Šestý díl GIANT LIGY přilákal do Plzně na start opět hvězdy domácího pelotonu. S nástrahami závodu se nejlépe vypořádal Martin Boubal, který porazil Ondřeje Vendolského a Vojtěch Modlitbu.

foto: T. Tesař

Od prvních metrů to byla doslova přetahovaná o body, které se rozdávali v každém okruhu pro první dva nejrychlejší jezdce na pásce. Vyrovnaný souboj spolu sváděla čtveřice Martin Boubal, Ondřej Vendolský, Jan Ryba a Vojtěch Modlitba.  Do poloviny závodu dělil průběžně prvního jezdce s ostatními pronásledovateli pouze jediný bod. Martin Boubal, který chtěl pomoci právě mladíkovi z týmu Vojtěchu Modlitbovi se tak nesoustředil na body jen pro sebe, ale i body právě pro Modlitbu. Nepříjemným a rychlým soupeřem však byl vynikající dráhař teamu Dukly Praha Ondřej Vendolský. I

foto: T. Tesař

on se v průběhu závodu na chvilku dostal na průběžné první místo. O celkovém pořadí za Boubalem však rozhodl až závěrečný spurt, kde si pro bodový příděl dospurtoval Modlitba, a mohl tak slavit skvělé třetí místo právě za Vendolským a vítězným Boubalem.

Na prémiích byl nejvíce vidět Jan Ryba (AC Sparta Praha) společně s Tomášem Čapkem z Topforexu Lapierre pro cycling. Souboj na prémiích stál možná Rybu i stupně vítězů. Jen dva body ho dělily od třetího místa.

Juniorskou kategorii vyhrál Marek Liška (Roman Kreuziger cycling Academy) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom) se ziskem čtyř bodů.