Dálnici D5 ve směru na Prahu ochromily tři nehody na jednom místě. Čtyři muži byli zraněni

Nehoda na D5. Foto: HZSPK

AKTUALIZOVÁNO: Srážka několika vozidel, včetně dvou kamionů ochromila ve čtvrtek odpoledne provoz na 65 kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu. Podle informací policejní mluvčí Veroniky Hokrové je v místě nehody jeden jízdní pruh průjezdný. Na místě se tvoří kolona dlouhá asi čtyři kilometry, zasahují tam záchranáři, policisté i hasiči. Policisté žádají řidiče, aby respektovali pokyny policistů a místem projížděli s největší opatrnosti.

Nehoda na D5. Foto: HZSPK

„Z místa jsme transportovali čtyři osoby, dva muži ročníky 1963 a 1981 jsme odvezli do FN Lochotín se středně těžkými zraněními. Další dva muže převážíme do Rokycanské nemocnice. První z nich ročník 1977 utrpěl středně těžké zranění, další muž ročník 1985 vyvázl z nehody s lehkými zraněními,“ informoval mluvčí záchranářů.

Mluvčí hasičů Petr Poncar upřesnil, že na dálnici havarovaly dva kamiony a dva osobní automobily. Jeden z nich měl zapřažený přívěs. „Při cestě k zásahu došlo také k nehodě vozidla hasičského záchranného vozu. Tato nehoda se obešla bez zranění,“ dodal mluvčí Petr Poncar.

„Celkem se jednalo o tři nehody. Řidič osobního automobilu se s největší pravděpodobnosti nevěnoval řízení, vyjel mimo komunikaci dálnice, kde následně havaroval. Ve vozidle spolu s řidičem cestovaly další dvě osoby. Osádka vozu utrpěla při nehodě zranění a z místa je odvezli záchranáři,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová.

Nehoda na D5. Foto: HZSPK

V místě první havárie následně havarovaly dva kamiony a jedno osobní vozidlo s vlekem. Také jeden z těchto řidičů utrpěl při nehodě zranění a skončil v péči záchranářů. Zhruba 64. kilometru dálnice D5 se potom stala ještě třetí dopravní nehoda. Jednalo se o střet vozidla HZS jedoucího k zásahu k výše uvedeným DN s osobním vozidlem. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechové zkoušky u všech řidičů měly negativní výsledek.

„Vozovka dálnice je stále v úseku nehody průjezdná jen částečně. Policisté žádají řidiče o trpělivost při zpomalení průjezdnosti komunikace dálnice. V současné chvíli probíhají vyprošťovací práce na jednotlivých nehodách a uklízí se vozovka,“ dodala mluvčí policie.