D klub na Doubravce je místo plné zábavy pro všechny generace

ilustrační foto

Kurzy pro seniory

Již dvě sezóny pořádá D klub každých 14 dní pravidelně vždy ve čtvrtek od 15.00 hod. pořady pro seniory. Ti se mohou těšit na hudební či komponované hudebně zábavné pořady. Mají možnost si poslechnout povídání a písničky Jiřího Štědroně nebo Richarda Adama nebo písničky z Pražského kabaretu. Dále se setkají s již známým Duem Pygmalion, které přijede do Plzně s pořadem z Alba Karla Vlacha. Svým hraním, zpěvem a vtipným povídáním přijde návštěvníky potěšit i Milan Benedikt Karpíšek, který si s sebou vždy přivede zajímavé hosty. „Těšit se mohou i na slavné muzikálové melodie v podání členů Plzeňského divadla Venuše Dvořákové, Hany Spinethové Sýkorové a Romana Krebse,“ řekla ředitelka D klubu Anna Michálková.

Děti se baví

Několik akcí je také připraveno také pro doubravecké mateřské a základní školy. Jedná se o pohádky jako například Zimní radovánky, tradiční pohádku O perníkové chaloupce, Ovčí pohádku, pohádku O kohoutkovi a slepičce a jiné.  „Nezapomeneme ani
na každoroční výtvarnou soutěž. Ta je určena všem dětem ve věku 6 – 15 let a účastnit se mohou celé třídy nebo jen jednotlivci,“ uvedla Michálková. Odborná porota pak pečlivě vybere ty nejhezčí výkresy ve třech věkových kategoriích. Z oceněných a i z dalších obrazů je pak uspořádána výstava, která bývá ke zhlédnutí v zasedací místnosti MO Plzeň 4. Po letních prázdninách se mohou děti těšit například na Myší pohádku. Konec roku přinese dvě již tradiční akce – Mikulášskou nadílku a Dětský minisilvestr.

Vše pro domácí kutily

D klub ale pořádá i mnoho rukodělných a výtvarných kurzů.  „Od ledna je v  klubu otevřený například i kurz  prýmkování, sypaných smaltů, od březnu si návštěvníci vyrábí papírové dekorace a v dubnu si domů odnesou zápichy do květináčů a dekorace z pedigu,“ upřesňuje Michálková.  Na podzim je naplánovaný kurz quillingu, výroba šperků z kůže a před Vánoci pro velký zájem bude zopakován kurz Tiffany. K dalším akcím, které k D klubu neodmyslitelně patří, jsou i Velikonoční a Vánoční zdobení. Na ty se mohou návštěvníci těšit v průběhu dubna a prosince. Během roku nebudou chybět ani oblíbené přednášky, návštěvníci zažijí zajímavou a osobitou přednášku Adolfa Inemanna, v předvánočním čase se přiučí neverbální komunikaci a řeči těla obecně.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here