Cyklisté vyjeli na veteránech

foto: Plzeň TV

Staré kolo nepatří do železa. V tom se utvrzují každý rok účastníci Voldušské Šlapky. O víkendu se konal už 28. ročník. Příznivci a majitelé starých kol a vícekol vyrazili v sobotu na trať dlouhou 23 kilometrů. I letos se tady sešlo spousty lidí.

„Začínali jsme jezdit na starých kolech v roce 1987, kdy pořádalo vydavatelství Mladé Fronty sraz Pedál Šou Sušice, který skončil v roce 1990. Řekli jsme si s kamarády, že ta akce je dobrý nápad a jednoduše jsme se inspirovali. Založili jsme club a zavedli novou tradici. A to Voldušskou Šlapku. Děláme ji už 28 let,“ prozradil člen Cyklo-veterán clubu Volduchy Milan Zikmund.

Na první sraz přijelo pět lidí. Od té doby se počty příznivců a majitelů veteránů navýšily. O víkendu se ve Volduchách sešlo na dvě stovky lidí. Ti si přivezli vysoká kola i kola pro šest nebo osm cyklistů.

V sobotních ranních hodinách se účastníci akce setkali na koupališti ve Volduchách. Po registraci utvořili velký dav a společně jeli do Litohlav. Tady se všichni občerstvili a někteří se svezli i na ruském kole. Konala se tady tradiční Vršíčková pouť.

Poté se cyklisté vydali do Vojenského muzea v Rokycanech. „Tady jsme měli připravený oběd z vojenské kuchyně a také prohlídku muzea. Pak jsme pokračovali do Kamenného Újezdu, kde jsme doplnili tekutiny a přes Borek, Svojkovice jsme jeli zpátky do Volduch,“ dodal člen Cyklo-veterán clubu Volduchy Milan Zikmund.

Celkem ujeli účastnici akce 23 kilometrů. K voldušskému koupališti se vraceli okolo šesté hodiny. Vysílení ale zdaleka nebyli. Mnozí si ještě zatancovali při zpěvu kapely Lochness. O půlnoci se ti nejodvážnější vydali s trakařem přes lávku, která vyrostla na koupališti. Našli se i lidé, kteří to měli domů několik kilometrů, a tak raději zůstali až do neděle. Ve Volduchách vyrostlo malé stanové městečko. Atmosféru Voldušské Šlapky jsme pro vás zachytili i prostřednictvím následující reportáže.