Cyklista upadl na kole, po dvou dnech došel k lékaři a ten okamžitě volal vrtulník

Ilustrační foto: Marie Osvaldová

K hodně nezvyklému případu došlo 30. března ve Kdyni. Muž upadl z kola a hlavou narazil do sloupu. Praktického lékaře ale vyhledal až po dvou dnech a ten ho okamžitě poslal s vážným poraněním do nemocnice. Policisté nyní hledají svědky pádu.

Podle policejní mluvčí Dagmar Brožové se nehoda stala v blíže nezjištěné době dne 30. března 2019 v ulici Nádražní ve Kdyni. „Osmačtyřicetiletý cyklista jedoucí na jízdním kole nezjištěné značky ve směru od vlakového nádraží do centra Kdyně při průjezdu levotočivé zatáčky vjel na pravý okraj komunikace, přes obrubník vjel na chodník, kde z kola spadl a hlavou se udeřil o sloup veřejného osvětlení,“ uvedla Brožová s tím, že muž ale vyhledal lékaře až 1. dubna ráno. „Cyklista šel se zraněním na ošetření k praktickému lékaři. Po ošetření byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Plzni,“ dodala Brožová.

Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 259, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.