Cyklista na luxusním kole sestřelil motorkáře, jehož stroj byl v žalostném stavu

Nehoda motorky - ilustrační foto

Dramatická nehoda cyklisty a motorkáře se stala v Masarykově ulici v Domažlicích. Jako hlavního viníka neobvyklého karambolu označila policie šestapadesátiletého muže na luxusním kole, který se při jízdě nechoval ohleduplně. Máslo na hlavě má ovšem i motorkář, jehož stroj rozhodně nebyl v dobrém technickém stavu. Oba muži skončili se zraněním v nemocnici.

„Cyklista jedoucí na silničním kole tovární značky Lapierre ve směru od Kdyně na Domažlice se za železničním přejezdem v mírném klesání nechoval ohleduplně. Chtěl se s bicyklem otočit zpět do protisměrného jízdního pruhu v době, kdy ho předjížděl třiatřicetiletým řidičem na motocyklu značky Kawasaki. Oba muži se srazili a upadli na zem,“ popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová.

Sražený motocyklista se po silnici setrvačností doklouzal do protisměru, kde narazil do osobního vozidla tovární značky Volkswagen Golf, který v ten okamžik naštěstí stál před železničním přejezdem. Cyklista i motocyklista utrpěli zranění a záchranáři je převezli do Domažlické nemocnice. „Požití alkoholických nápojů před jízdou u všech účastníků dopravní nehody vyloučila dechová zkouška. Na jízdním kole byla škoda vyčíslena na 100 tisíc korun, na motocyklu na 20 tisíc korun, na přilbě a kombinéze motocyklisty na 10 tisíc korun. Na vozidle vznikla škoda za 20 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie.

Při vyšetřování nehody dopravní policisté zjistili, že motocyklista použil k jízdě motocykl bez předního a zadního osvětlení a směrových světel. Zadní pneumatiku měl navíc sjetou pod stanovou mez. A za to postih rozhodně nemine.