Čtyři nehody bez viníků. Všechny v Rokycanech

ilustrační foto / plzen.cz

Hned několik nehod vyšetřují v těchto dnech policisté v Rokycanech. U čtyřech z nich potřebují pomoc od veřejnosti a případných svědků.

Dne 30. srpna oznámila majitelka vozidla tovární značky Audi, že 29. srpna kolem páté hodiny odpoledne v obci Osek zjistila poškození svého vozidla. „K poškození dle výpovědi mělo dojít v době od 26. do 29. srpna na dosud nezjištěném místě na území města Rokycany. Neznámý řidič poškodil na vozidle lak levé strany předního nárazníku a zadního lemu na stejné straně,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová Škoda byla odhadnuta na částku 15 000 korun.

9. září v 17 hodin zaparkoval majitel své vozidlo Škoda Rapid v ulici Sedláčkova v Rokycanech na parkovací ploše před domem č.p. 620, když k vozidlu o dva dny později kolem dvanácté hodiny přišel, zjistil, že má poškozený přední nárazník a víko motoru. Škoda byla odhadnuta na částku 30 000 korun.

„O tři dny později od předchozího případu v době od 9:55 do 10:30 jel neznámý řidič pravděpodobně nákladního vozidla černé barvy ulicí Jiráskova od OD Billa k firmě Ferum. Zřejmě při vjezdu do firmy najel do protisměru, čímž poškodil levou zadní boční část vozidla tovární značky Škoda Octavia, které stálo podél travnaté plochy před budovou č.p. 1182,“ sdělila policejní mluvčí.  Škoda způsobená na vozidle Škoda byla vyčíslena na 40 000 korun.

V době ze soboty (14. září, 20:00 hod.) na neděli (11:00 hod.) v ulici Sedláčkova v Rokycanech na místní komunikaci u domu č.p. 1011 dosud neznámý řidič poškodil zadní část zaparkovaného vozidla Škoda Octavia, automobil byl zaparkovaný u okraje komunikace. „Stejně jako ve všech shora uvedených případech, viník z místa nehody ujel,“ informovala Kroftová.

Policisté z dopravního inspektorátu žádají případné svědky událostí, aby se obrátili na policisty a napomohli s objasněním nehod. Svědci se mohou obracet na policisty na adrese: Komenského 29, Rokycany, telefonicky na č. 974 335 259 nebo na e-mail: ro.di@pcr.cz  popř. i na bezplatnou linku tísňového volání 158.