Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra. Plzeň uzavřela soustředění přestřelkou s Krasnodarem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 7. únor 2020 14:58
viktoria, fotbal ilustrační fto: FCVP

Bez jediné porážky zvládli fotbalisté Viktorie Plzeň zimní přípravu. Také ve svém čtvrtém duelu na soustředění ve Španělsku Západočeši zvítězili, tentokrát porazili ruský Krasnodar po gólech Kovaříka, Čermáka, Mihálika a Chorého 4:3.

Viktoria začala aktivně a snažila se o rychlé útočné akce. Na konci desáté minuty jí jedna dokonale vyšla, po průniku Pavla Buchy do vápna se prosadil Jan Kovařík. Ve 24. minutě se viktoriáni prosadili podruhé. Celá akce začala u Hrušky, který rozehrál i pod tlakem dobře na Limberského. Ten našel nalevo Kovaříka, jehož centr mířil přímo na volej Aleši Čermákovi. Ten skvělou ranou z voleje navýšil na 2:0. Ve 39. minutě po velkých neproměněných šancích Viktorie soupeř snížil, vyběhnuvšího Hrušku šikovně obstřelil Markus Berg. Těsně před přestávkou musel po souboji odstoupit Čermák, kterého nahradil Tomáš Hořava.

V 57. minutě přišli do hry Mihálik s Hlouškem, nahradili Kovaříka a Limberského. Deset minut nato Krasnodar vyrovnal. Po ruce ve vápně byla nařízena penalta a i když Berga dokázal Hruška vychytat, z dorážky skóroval Magomed-Šapi Sulejmanov. V 73. minutě se ale červenomodří vrátili do vedení, když se po pasu Buchy skvěle kolem obránců uvolnil Ondřej Mihálik a brankáři Sinicynovi nedal šanci. Tři minuty nato zaúřadovali střídající hráči, střelu Kopice dorazil po zákroku Sinicyna Tomáš Chorý a bylo to 4:2. V 83. minutě soupeř snížil, přízemní střelou se o to postaral Manuel Fernandes. Západočechům už však výhra neunikla.