Čtvrtfinálové boje se přesouvají na Hanou. Olomouc ještě přidá, tuší Plzeňané

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Dnes ve 14 hodin nabírá autobus s hokejisty Škody Plzeň směr Olomouc. Na Hanou se čtvrtfinálová série přesouvá za stavu 1:1. Třetí zápas se hraje v pátek v 17 hodin, čtvrtý pak v sobotu ve stejný čas.

Zatímco první duel Západočeši zvládli poměrně s přehledem a vyhráli 8:1, z toho druhého ve středu odešli poraženi, a to i přesto, že po dvou třetinách vedli 2:0. „Ve čtvrtek jsme tu prohru vůbec nerozebírali, až dnes se podíváme na video. Bylo to každopádně varování, vedete 2:0 a ztratíte zápas. Ukazuje nám to, že jsme narazili na velice bojovný tým, který ze své hry neuhne,“ prohlásil kouč Plzně Ladislav Čihák, jenž počítá s tím, že v Olomouci půjde o ještě těžší zápasy. „Stoprocentně doma přidají. Bude to čím dál vypjatější, bojovnější. Myslím si, že pokud budeme dobře bruslit a napadat, tak s námi mohou mít problém. Jakmile jim dáme prostor a klid, tak to potrestají,“ uvedl plzeňský trenér. „Věřím, že jsme schopní hrát 60 minut, je to i o chytrosti, jak včas posouvat puky. Není to jen o bruslení nahoru dolů,“ doplnil Čihák.

Za nešťastnou prohrou 2:3 v prodloužení se už příliš neohlíží ani bek Peter Čerešňák. „Je to play-off, musíme koukat dopředu,“ podotkl. Plzni podle něj chyběl Škodovce důraz i víc obětavosti. „Nebyly to do očí bijící chyby,“ uvedl Čerešňák. Také on očekává, že Olomouc doma ještě více přidá na důrazu. „A to musíme i my,“ plánuje plzeňský bek.

Plzeň pojede na Hanou se stejným kádrem, jako odehrála první dva zápasy série. S týmem navíc cestují také bek Lukáš Kaňák a útočník Matyáš Kantner. S Miroslavem Preisingerem tentokrát počítají trenéři na post útočníka.