Čtvrtá výhra a jistý postup. Hokejisté Plzně nedali ani podruhé šanci dánskému Rungstedu

Foto: HC Škoda Plzeň

Suverénní jízda hokejistů Škody Plzeň základní skupinou Champions Hockey League pokračovala i na ledě dánského Rungstedu Seier Capital. Svěřenci Ladislava Čiháka zvítězili 4:2 a zajistili si ještě před posledními dvěma zbývajícími duely postup ze základní skupiny.

Ani ne pět střel vyslali domácí v první třetině na Dominika Frodla, přesto byla jedna nebezpečnější než druhá. A také se dostali jednou takovou do vedení. Konkrétně Rasmus Anderson, pět vteřin po vypršení útočného faulu Vojtěcha Němce, napřáhl na levém kruhu a trefil ideálně mezi dvěma hráči před sebou k bližší tyči. Vzápětí se na hostující klec řítil osamocený Lucia, zkusil si touš potáhnout na pravou stranu a zakončit do protipohybu muže s maskou indiánů, ten byl ale připravený betonem. A tak platilo otřepané: „Nedáš – dostaneš.“ Michal Moravčík vystřelil ihned po buly z levé strany a trefil, podobně jako před tím Anderson, přesně mezi hráči před sebou k bližší tyči. Vedení mohl Norům vrátit Rosenthal, který se po faulu Budíka rozjel k nařízenému trestnému střílení, rychlá klička do forhendu ale na Frodla neplatila. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za vyrovnaného stavu, dostal čtyřiadvaceti vteřin před úvodní sirénou Milan Gulaš krásnou pobídku od Roba zpoza branky k pravé tyči a z první zamířil přesně.

A jak první část skončila, tak druhá začala. Pouhých pětapadesát vteřin stačilo Vojtěchu Němcovi k navýšení náskoku, když dělovkou z mezikruží nedal Lee-Olsenovi šanci. Kontrovat mohl za nedlouho poté TJ Moore, z mezikruží ale našel jen připravenou lapačku plzeňského brankáře. Ten naopak nemusel zasahovat vzápětí, když z podobné pozice mířil nad Fredriksson. Hru tedy otočili modrobílí a nejprve gólman domácích skvělým semaforem zastavil Kodýtka z osy hřiště, jenže akci dohráli Západočeši do podobné pozice, odkud již udeřil Miroslav Indrák.

Poslední dvacetiminutovku svou bombou z vrcholu levého kruhu odšpuntoval Pulpán, Lee-Olsen opět prokázal rychlost své lapačky. Udeřilo tak na druhé straně. Shane Hanna si nenápadně najížděl před bránu z druhé vlny a trochu se štěstím se k němu odrazil kotouč, který dokázal bleskurychlé zamést do sítě. O drama se pokusil Rungsted v následné početní výhodě, střely z levého i pravého kruhu ale k Frodlovi neprošly. Ten musel řešit po chvilce i vleže závar ve svém brankovišti. Hruď zase nastavil dělovce Raskoba z vrcholu levého kruhu. Poslední minuty utkání si Západočeši zkomplikovali vyloučením, početní výhodu navíc domácí umocnili odvoláním brankáře. Ani to však již ke změně skóre nevedlo a modrobílí tak slaví nejrychlejší možný postup do osmifinále.

hcplzen.cz