Čtvrtá plzeňská lajna řádila. Rozumíme si, chválí Petr Straka

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Od začátku sezóny svým aktivním napadáním působí soupeřům velké starosti. Trenér Ladislav Čihák trio Straka, Kodýtek, Eberle posílá na všechna oslabení. A jak moc jsou v něm nebezpeční? O tom se v neděli přesvědčil Litvínov. Straka i Eberle nejen, že obětavě bránili, ale v oslabení oba i skórovali. „Trénujeme spolu od prvního týdne, co jsem přišel,“ pochvaluje si spolupráci útočník Petr Straka.

foto: HC Škoda Plzeň

Dlouho jste branku Litvínova dobývali, až se to povedlo ve vlastním oslabení na konci druhé třetiny. Byl tento zápas hodně o trpělivosti?
Asi jo, ze začátku to bylo takové, že jsme se dostávali do šancí. Už jsem si zase říkal, aby to nedopadlo tak jako se Spartou nebo v Brně, kdy jsme spálili šance a nakonec ztratili body. Sami v zápase cítíme, že hrajeme slušně, jen nám to nespadlo.

Jednou jste se i dostal do křížku s gólmanem Janusem..
Nebyl v tom úmysl, snažil jsem se tam tlačit, abych dal gól. Ale najel do mě obránce, já jsem neměl šanci to vybrat. Jsem rád, že jsme se ani jeden nezranili. Mohlo to klidně odskákat jeho koleno, fakt jsem rád.

Přestože máte hlavně obranné úkoly, ulevilo se vám, že se zase podařilo vám osobně skórovat?
Každý útočník je rád, když dá gól. Když jsem jel ve třetí třetině sám na branku, říkal jsem si, že by bylo už dobré to proměnit.

Vaše lajna zůstává pohromadě od úvodního zápasu. I trenér Čihák si pochvaluje, jak jste si sedli..
Jo, od prvního týdne trénujeme spolu. Myslím si, že se dobře podporujeme, vyplývá z toho to, že protihráče dokážeme dostat pod tlak. Dobře napadáme, což je pak znát hlavně, když má soupeř vysoké beky.

Neštve trochu, že jste až čtvrtý útok?
Víme, jakou máme v týmu roli. Je to takhle poskládané. Máme čtyři vyrovnané lajny a každá může rozhodnout. Navíc, my si vždycky čteme sestavu odspoda, takže tam máme své místo.