Co bude s lidmi z ubytovny, kteří přišli od střechu nad hlavou? Město jim poskytne azyl

foto: TV ZAK

Po ranním požáru ubytovny v Karlově se octlo několik desítek lidí bez střechy nad hlavou. Jak nám potvrdil primátor Plzně Martin Zrzavecký, město počítá s tím, že se v prvních dnech o tyto lidi postará. Většina postižných je podle zatím dostupných informací z Ukrajiny.

foto: HZS PK

Město Plzeň poskytlo přechodně náhradní ubytování prvním třiceti lidem, kteří dnes ráno museli opustit ubytovnu na Karlově v Borské ulici. V jednopatrovém montovaném objektu se rozhořel kolem osmé hodiny požár, zraněno bylo několik lidí, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu. Pro ostatní obyvatele ubytovny, tedy dalších až 60 osob z řad cizinců, se nyní město snaží dočasné bydlení zajistit. „Využili jsme naše zařízení na Roudné, kde třiceti lidem poskytneme potřebnou krátkodobou pomoc, tedy ubytování, stravu a další servis. Bude to na přechodnou dobu, tedy na dobu maximálně v jednotkách dnů. V součinnosti s charitou zajišťujeme také překladatele,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký, který se ráno dostavil na místo události. Město se také spojilo s pracovními agenturami, jedna již zajistila náhradní ubytování pro svých asi sedm lidí. Po dohodě s majitelem se nyní hledají volná místa k trvalému bydlení všech osob na ostatních ubytovnách.

Záchranná služba na místě ošetřila 12 lidí, 11 z nich, včetně jednoho hasiče, převezla do nemocnic. Integrované záchranné složky evakuovaly 130 osob. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po více než dvou hodinách kolem 10:30, zásah ale ještě potrvá. Událost si vyžádala i uzavření Borské ulice a ovlivnila mimo jiné i linky městské hromadné dopravy, provoz byl obnoven po 11. hodině.

O požáru jsme psali zde.