Cizinec brutálně ukopal seniora přímo před zraky několika svědků

Policisté přivážejí k soudu cizince podezřelého z vraždy. Foto: Policie ČR

Brutální případ vraždy, který se stal za bílého dne přímo před zraky několika očitých svědků vyšetřují policisté na západě Čech. Otřesný čin se stal v obchodním domu v Chebu. Po předchozí slovní potyčce tam cizinec (26) napadl nejprve pěstmi muže (64). Zběsilý agresor pokračoval v útoku jako smyslů zbavený. Do své oběti kopal, i když muž už ležel na zemi a byl ve stavu, kdy se nemohl bránit. Napadeného muže v kritickém stavu transportoval vrtulník letecké záchranné služby do plzeňské fakultní nemocnice. Po několika dnech senior svým zraněním podlehl.

Incident se stal už v neděli dopoledne, policisté o případu informovali až ve čtvrtek. „Při útoku muž nereagoval na výzvy přihlížející obsluhy a jeho jednání ukončila až ostraha obchodního domu, která jej od napadeného muže musela doslova odtrhnout. Ten následně z místa utekl. Do necelé hodiny od oznámení napadení policisté útočníka vypátrali a zadrželi,“ uvedla mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Od soudu putoval muž rovnou do vazby. Foto: Policie ČR

Chebští kriminalisté obvinili cizince nejprve z těžkého ublížení na zdraví a z výtržnictví. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněného. Policisté jej od soudu eskortovali rovnou do vazební věznice. Po té, co muž v nemocnici zemřel, překvalifikovali kriminalisté případ jako zvlášť závažný zločin vraždy. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.