Cizinci vnikli do zabezpečeného domu a udělali si tam mejdan

Cizinci vnikli do opuštěného domu, kde popíjeli alkohol. Foto: Městská policie

Do domu zabezpečeného před vstupem nepovolaných osob v Riegerově ulici v Plzni vniklo za pomoci násilí pět cizinců. Vykopnutých dveří u domu si všimli strážníci městské policie. Z minulosti věděli, že již jednou se řešilo zabezpečení domu se správcem objektu. Následoval telefonát se správcem, který dal strážníkům svolení ke vstupu do objektu, neboť dům měl být zabezpečený.

„Na místo dorazila také další hlídka městské policie a strážníci společně vstoupili do domu. Hned na schodišti zastihli ženu (43) s mužem (30). Ti uvedli, že do objektu přišli zhruba před dvěma hodinami a normálně se zdržují na jedné z plzeňských ubytoven. Další tři osoby strážníci objevili v místnosti, kde nezvaní hosté leželi na zemi a nerušeně popíjeli alkohol,“ popsala událost mluvčí městské policie Veronika Kuchynková.

Muži ve věku 47, 51 a 57 let shodně uvedli, že v objektu přespali jednu noc. Vzhledem k tomu, že vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána cizinecká policie k ověření totožnosti cizinců a hlídka státní policie z obvodního oddělení PČR Plzeň – Střed. Ta následně převzala vyšetřování této události. Trojice opilých cizinců putovala k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění je čeká výslech na policii. Správce domu narušený objekt opět zabezpečil.