Cizinci, který se v Rokycanech pokusil zavraždit přítelkyni, hrozí až 18 let ve vězení

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Policejní vrchní komisař Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájil trestní stíhání proti obviněnému třiačtyřicetiletému muži pro spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stadiu pokusu a přečinu nedovolené ozbrojování. Cizinec se pokusil svoji přítelkyni zabít ve čtvrtek v Rokycanech. (psali jsme zde)

Ve čtvrtek 18. října ve večerních hodinách měl obviněný muž přijet do ulice Kotelská v Rokycanech v osobním vozidle Škoda Superb, zde přistoupit k zaparkovanému vozidlu Opel Meriva, ve kterém seděla sedmatřicetiletá přítelkyně obviněného a zasáhnout ji jedním výstřelem do oblasti hlavy. Činu se měl dopustit střelnou zbraní, kterou držel, aniž by byl držitelem příslušného zákonného povolení k držení střelné zbraně. „Dnešního dne bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Žena byla se střelným zraněním ve vážném stavu transportována na Emergency Fakultní nemocnice v Plzni. Její aktuální stav není znám.

Pachatel může být v pravomocném rozhodnutí potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.