Cirkus Jo-Joo rozbalil své šapitó v Plzni. Dnes přivítal na svět malého tygra

Mládě tygra. Foto: Lukáš Rumpík, Plzeň TV

Od zítřka až do 14. května se usídlil v lokalitě U Ježíška v Plzni Národní cirkus Jo-Joo. První český Národní cirkus představí v letošním roce program, který se vrací k tradici cirkusového umění.

Foto: Lukáš Rumpík, plzen.tv

Pod žlutým šapitó, měřícím 30m v průměru, diváci zažijí dvě a půl hodiny trvající program, ve kterém uvidí akrobacii na visutých šálách, žonglování s míčky i kužely, plastickou akrobacii, akrobacii v kruhu, akrobacii na drátu, akrobacii se zdravotními míči – absolutní novinku v Česku, hadího muže, výcvik minipony, papoušků Ara, pum amerických, tygrů ussurijských a řadu dalších vystoupení.

V programu účinkuje tým artistů z Česka, Nizozemí, Mongolska, Německa a dalších zemí. Představení obsahuje bohatou scénickou výpravu, nové led osvětlení manéže a nový zvukový systém.

Ještě před začátkem představení došlo v cirkusu Jo-Joo k radostné události. Dnes dopoledne přibylo do cirkusové rodiny mládě tygra. Zda se jedná o samičku nebo samce ještě není jasné.

Představení budou probíhat vždy ve středu ve čtvrtek a v pátek od 17:30, v sobotu a v neděli od 10:00 a od 15:00. V pondělí pak vždy od 15:00 a úterý bude zavřeno.