Cirkus Jo-Joo přiváží Alenku číslo 2

Do Plzně jezdil vždy po dvou letech, tentokrát je to už po roce, kdy sem opět  přijíždí světoznámý První český Národní cirkus Jo-Joo. Své šapitó rozbije v osvědčené lokalitě U Ježíška pod mostem Millenium a bude zde hostovat od 21.  5. 2014 po dobu tří týdnů. Slavnostní premiéra tak proběhne ve středu 21. května od 17 hodin, následná představení se uskuteční ve všední dny vždy od 17 hodin a o víkendu od 10 a 14 hodin.

Představení pod názvem Alenka v říši cirkusu –  2. díl  je rozděleno do tří dějství, jeho celková délka je 2,5 hodiny. Malá dívčina je průvodkyní celým představením a v jejích snech se odehrávají nejrůznější divy cirkusu, akrobacie a výcviků zvířat. Celá show se tak nese v pohádkovém duchu s tradičními prvky cirkusového umění.

„Zajímavým číslem je náš unikátní výcvik miniponíků, kteří dosahují svou výškou cvičitelovi  jenom po kolena. Dále jsme rozšířili drezuru tygrů sibiřských o nové a námi odchované exempláře, jejich nové cviky vycházejí z posledních stylů humánních výcviků zvířat,“ zdůrazňuje principál cirkusu Jaromír Joo.

Všeobecně se ví, že právě šelmy jsou jeho láskou, s nimi se nebojí spát v jedné kleci. Jak sám říká, zvíře musí cítit lásku, pak člověku věří a on zase jemu. V cirkuse Jo-Joo to platí na sto procent, jak jinak si vysvětlit, že během uplynulého roku se tady narodilo 17 mláďat a  dvě děti.

Své zcela nové vystoupení si připravili strýc a synovec Jo-Joo, které určitě znáte jako finalisty soutěže Československo má talent z roku 2011. Jde o přízemní vtipnou akrobacii s názvem Excentric. V této disciplíně se představí nejenom s novým parťákem, šestiletým vnukem principála, ale také s jeho dvouletou vnučkou.

„V Plzni se nám vždy daří, diváci vědí, že odvádíme dobrou práci, proto k nám chodí. My zase tak můžeme poskytnout zdarma vstup dětem z dětských domovů, handicapovaným a dalším potřebným,“ řekl mluvčí cirkusu Jiří Výška.

jam