Cíle hokejové Plzně? Přímý postup do play-off

foto: M. Osvaldová

Hodně vydařenou přípravu mají za sebou hokejisté Škody Plzeň. V Champions league navíc svěřenci Ladislava Čiháka dominovali, všechny čtyři zápasy vyhráli, a tak jsou před nadcházející extraligovou sezónou velmi dobře naladěni.

„Jako každý rok nás potkaly odchody a příchody. Tým se nám obměnil a my věříme, že nové tváře do mužstva úspěšně zapadly. Máme za sebou přípravu i ostrý start v CHL, který se nám velice podařil. Mužstvo ukázalo velký potenciál, zůstáváme nohama na zemi a samozřejmě netrpělivě vyhlížíme start extraligy,“ prohlásil sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

„Cíle jsou naprosto jasné – chceme postoupit přímo do play-off, tedy být po základní části do šestého místa. Osobně jsem velmi spokojený s tím, jak jsme doplnili kádr, což jsme potvrdili v Lize mistrů. Hráči ukázali, že mají charakter a že jejich jasným cílem je vyhrávat. Za postup do TOP 16 jsme velmi rádi a zdravou bojovnost a sebevědomí si chceme přenést i do extraligy,“ doplnil Ladislav Čihák.

Hlavně zvládnout start do sezóny si přeje kapitán týmu Milan Gulaš. „Sezóna je ale dlouhá a extraliga vyrovnaná, takže to nebude nic lehkého. Bude důležité, abychom se vyhýbali krizím a abychom dokázali zúročit práci, kterou jsme odvedli v létě,“ podotkl.

Mnohé o ambicích naznačí už pátek. HC Škoda Plzeň do Tipsport extraligy vstoupí domácím duelem, který začíná v Home Monitoring Aréně v 17:30. Soupeřem Západočechů budou Bílí Tygři Liberec.