Hokejista Moravčík rozvázal smlouvu s Montrealem. Plzeň s ním je v kontaktu

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Po vydařené loňské sezóně korunované účastí na mistrovství světa podepsal obránce Michal Moravčík smlouvu s Montrealem Canadians. Jenže představy hráče a realita se nakonec ukázaly být odlišné, vysoký obránce tak rozvázal dvoucestnou smlouvu a s vysokou pravděpodobností zamíří do Evropy. 

Michal Moravčík, který do zámoří zamířil se svým parťákem Davidem Skleničkou, se do prvního týmu Montrealu neprobojoval a zamířil do AHL. Jenže ani tam se čtyřiadvacetiletému bekovi nedařilo, a tak musel do nižší soutěže ECHL, kde nakonec odehrál čtyři utkání s bilancí dvou bodů za dvě asistence. Moravčík se tak v uplynulých hodinách s Canadiens dohodl na rozvázání smlouvy. Protože je velmi pravděpodobné, že si ho z listiny volných hráčů další klub nevybere, jeho kroky povedou zpět do Evropy.

Jako poměrně logickou volbou by se jevil návrat do Plzně. „Jako klub samozřejmě sledujeme, jak si naši odchovanci v zámoří vedou. O Michalově situaci víme, v nějakém kontaktu jsme,“ potvrdila pro náš server mluvčí HC Škoda Plzeň Lucie Mužíková.