Startuje Doubravecký týden. Nabídne filmové hity i vynikající jídlo

ilustrační foto / plzen.cz

AKTUALIZACE AKCE >>> Doubravický projektor 2018

Louka u Sv. Jiří v Plzni – Doubravce už v úterý 30. srpna ožije na několik dní atraktivním programem. Nejprve proběhne oblíbená Doubravecká promítačka a na ní naváže v sobotu 3. září Plzeňská vařečka. Na akce je vstup zdarma.

doubravecky tydenProjekce pod širým nebem začnou vždy v 21 hodin. Návštěvníci uvidí 30. srpna film Star Wars: Síla se probouzí, pokračování vesmírné ságy George Lucase, opět s Harrisonem Fordem v hlavní roli. 31. srpna nabídne Doubravecká promítačka český snímek Teorie Tygra. Vypráví příběh stárnoucího veterináře Jiřího Bartošky, který se chce vymanit ze sice šťastného, ale stereotypního manželství s Eliškou Balzerovou. Ve čtvrtek 1. září je do kina na louce u Sv. Jiří zvána celá rodina a to na animovaný americký film Zootropolis: Město zvířat, který bude jistě tou správnou oslavou začátku školního roku. Doubraveckou promítačku pak uzavře Leonardo di Caprio ve filmu Revenant – Zmrtvýchvstání. Za roli dostal di Caprio svého prvního Oscara.

Festival českého jídla Plzeňská vařečka bude opět hostit deset vybraných restaurací z Plzně a okolí, které dle vlastního receptu připraví ochutnávkové porce, jejichž základem budou tradiční české suroviny. Odborná porota ocení nejlepší pokrm cenou Plzeňské vařečky 2016. Proběhne ovšem také soutěž o nejprodávanější pokrm, o vítězi v tomto případě rozhodují výhradně návštěvníci. Kromě soutěže restaurací, čekají na návštěvníky desítky stánků s tím, co máme všichni rádi. Víno, pivo, káva, sladkosti i uzeniny, sýry a další.

Plzeňská vařečka začne 3. září v 10 hodin. Návštěvníci se mohou těšit nejen na vynikající jídlo, ale i na taneční a hudební vystoupení, kuchařské a barmanské show a koncert zpěvačky Kristýny Šebíkové, finalistky soutěže Hlas Česko-Slovenska. Vystoupí také stále populárnější český rapper jménem Lipo.