Chystá se 1. Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

foto: pjb.cz

První ročník Mezinárodního dixielandového festivalu Plzeň nabídne tři tuzemské a jednu zahraniční kapelu. Raná forma jazzu, která je nazývána dixieland, tradiční jazz či neworleánský jazz, zažije během prvního ročníku v Plzni malý svátek. Těšit se můžete nejen na melodie, které vás budou nutit do tance, ale na spoustu zábavy a gastronomický zážitek. Festival se koná ve čtvrtek 4. srpna.

Chybět nebude ani největší hvězda tuzemské dixielandové scény a miláček publika všech tuzemských i zahraničních dixielandových festivalů, rakovničtí BrassBand.cz, Plzeňskou scénu budou reprezentovat spoluorganizátoři akce Pilsner Jazz Band a The Dixie Hot Licks. Zahraničním hostem festivalu bude přední představitel dixielandu z Pobaltí, lotyšský Sunny Groove Dixie Riga.

Zahraniční hvězda – Sunny Groove Dixie Riga – je band složený ze členů symfonických orchestrů a profesorů akademie lotyšského hlavního města kombinuje správný neworleánský sound s bravurním (až akademickým) zvládáním techniky a sól.

Program:

17:00     The Dixie Hot Licks

18:00     Pilsner Jazz Band

19:00     BrassBand.cz

20:30     Sunny Groove Dixie Riga

The Dixie Hot Licks

Plzeňská dixielandová kapela s repertoárem těch nejlepších, nejveselejších i nejsmutnějších, nejrychlejších i nejpomalejších, nejinteligentnějších i nej(s)prostších, nejdurovějších i nejmollovějších, nej… i nej… skladeb, jež vás přenesou do Basin Street, Bourbon Street, na Royal Garden, ale i do Moskvy, Arábie, do Číny i Indie. Tradjazzový říz je prostě zaručen!

Pilsner Jazz Band

Za šest let své existence si stačil vydobýt své místo v oblasti českého tradičního jazzu a swingu. Tento osmičlenný plzeňský orchestr se soustředí právě na „zlatou éru“ jazzu, tedy dixieland a swing, ale pro pestrost nechybí v repertoáru boogie-woogie, blues nebo standardy latin-jazzu.

BrassBand.cz

Hraje ortodoxní dixieland, nebo-li neworleánský jazz, ve stylu 20. a 30. let minulého století. Má za sebou stovky úspěšných vystoupení doma i v zahraničí. Za dosavadní vrchol kariéry lze považovat účast na největších evropských dixielandových festivalech. Charakteristickým znakem kapely je vzrušující a velmi živé pojetí vystoupení, humorně laděné texty, různé typy kostýmů (od námořnických uniforem až po fraky) a především neutuchající dobrá nálada.

Sunny Groove Dixie Riga

Band složený ze členů symfonických orchestrů a profesorů akademie lotyšského hlavního města kombinuje správný neworleánský sound s bravurním (až akademickým) zvládáním techniky a sól.