Chybí vám nějaké sportoviště ve Škodalandu? Napište to do dotazníku

Škodaland

Navštěvujete areál Škodalandu u Borské přehrady a chybí vám tam nějaké sportoviště nebo zázemí pro další aktivity? Nebo chcete zlepšit něco stávajícího? Teď máte jedinečnou možnost zapojit se do dotazníkového průzkumu, jehož cílem je znát názor veřejnosti. Na základě zjištěných poznatků a přání pak nechá MO Plzeň 3 vypracovat studii a následně se uskuteční revitalizace celého areálu. Zahájení první etapy se předpokládá nejpozději do roku 2022.

„Ten dotazník vznikl proto, že centrální městský obvod má už čtyři roky svěřené pozemky do správy pro rozvoj toho areálu. Je tedy otázkou, co v tom novém území vybudovat, aby ten areál byl co nejvíce atraktivní pro občany. V tuto chvíli nás zajímají názory veřejnosti, jaké typy sportovišť, jaké druhy sportů nebo zázemí jim tady chybí. Na základě toho vyhodnocení bychom pak zadali zpracovat studii na další rozvoj a případně i revitalizaci toho stávajícího území,“ řekl první místostarosta obvodu Petr Baloun (ODS).

Titulní strana dotazníku

Už při tvorbě dotazníku zaznamenali úředníci diskusi na téma, co by se mělo v areálu změnit, opravit i to, co se tam lidem nelíbí. „Chtěli bychom proto vylepšit i ten stávající areál. Uzávěrka dotazníku je v září, abychom měli čas do jara na tvorbu a přípravu studie. Tu pak následně představíme veřejnosti a lidé o ní budou mít samozřejmě možnost diskutovat s odborníky,“ doplnil místostarosta Baloun.

Dotazník je k dispozici v samotném areálu Škodalandu, dále pak v budově městského úřadu. Lze jej samozřejmě vyplnit i odeslat elektronickou cestou, visí na stránkách obvodu i samotného Škodalandu. Informace o něm jsou i na Facebooku. Do schránek občanům se zatím dotazník nedává.