Chodrockfest startuje už ve čtvrtek. Hlavní hvězdou budou Chinaski

Domažlický open-air festival Chodrockfest se koná 8. a 9. srpna 2014, warm-up večírek proběhne už zítra ve čtvrtek 7. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na Chinaski, Mandrage, Xindla X, Katapult nebo Walda Gang. Chodrockfest připravil výborné festivalové zázemí, včetně wi-fi free.  

Festival je populární nejen díky hudební nabídce, ale především také díky festivalově atypickému prostředí. Areál festivalu tvoří jezdecký oddíl a festival se tak odehrává na několika velkých písčitých terasách a dokola je uzavřen stromy. Celé prostředí tak působí na návštěvníky velmi příjemně a je zároveň i ochranou v případě tropického počasí. Návštěvníci začali označovat festival jako plážový a to právě díky písčitému povrchu, který se ovšem ukázal jako velmi vhodný i v případě deštivého počasí.

Novinkou 4. ročníku Chodrockfestu je pak čtvrteční (7.8.) Warm-up večírek, který je zdarma a představí se místní dobře známé kapely. Na návštěvníky čeká kromě hudební nabídky doprovodný program, soutěže o ceny a také obvyklý festivalový servis, na který jsou již v Domažlicích zvyklí. Výhodou je stanové městečko bezprostředně sousedící s festivalovým areálem a také krátká vzdálenost do centra města, kam si návštěvníci mohou „odskočit“ na probíhající Chodské slavnosti. Festival se odehrává na dvou střídajících se scénách a k dispozici jsou i velkokapacitní stany. Kompletní informace o festivalu, včetně těch praktických, jsou k dispozici na oficiální festivalovém webu www.chodrockfest.cz.

[quote_box_center]Čtvrtek (ZDARMA):  Trambus, Zastodeset, Extraband revival

Pátek: Chinaski, Wohnout, UDG, Mandrage, Sticx, Prague Conspiracy, Zvlášňý škola, Septic People

Sobota:  Walda Gang, Harlej, XindlX, Katapult, Krucipüsk, Záviš, V3SKA, Komunál, Chai, Bags, na závěr KISS PARTY LIVE[/quote_box_center]

plzen_cz_Chodrockfest-časový harmonogram

Čistý festival

Ve festivalovém areálu Chodrockfestu můžete třídit odpady a na stánku Čistý festival dostat odměnu.

Skvělou novinkou na Chodrockfestu je chilloutová zóna s wi-fi internetem. Přístup do chilloutové zóny a tedy k internetu získáte, pokud na stánku Čistý festival vytřídíte alespoň 20 kusů plastů nebo 40 papírů. Výměnou za ně dostanete papírový ID náramek s unikátním přihlašovacím kódem k wi-fi.

Odpady je možné třídit také do speciálních barevných košů přímo v areálu. Každý, koho přistihne promoteam třídit odpady do těchto košů, získá náramek s unikátním kódem. Díky tomu získáte u stánku Čistý festival dárek.

Kromě toho, že budete třídit odpady, pomůžete také festivalu získat certifikaci Čistý festival. Tato certifikace je udělována již sedm let společností EKO-KOM, a.s. odpovědným festivalům a letním akcím za to, že umožňují svým návštěvníkům třídit odpady a snaží se udržovat své areály čisté. Čistý festival probíhá pod záštitou projektu Samosebou.cz, který spojuje zábavu, zajímavosti, hudbu a třídění odpadu a recyklaci.