Muž na skútru srazil na přechodu chodkyni. Policisté shání svědky

foto: ZZS PK

Na úrazové ambulanci Fakultní nemocnice na Lochotíně skončila starší chodkyně po střetu se skútrem. K nehodě vyjížděli záchranáři a policisté dnes před 7. hodinou ranní na křižovatce Edvarda Beneše a Dobrovského v Plzni na Borech. Policisté zatím nemají jasno o míře zavinění obou účastníků. Prosí tak veřejnost o pomoc.

Podle policejní mluvčí Veroniky Hokrové řídil skútr muž ročník 2002. Chodkyní, s kterou se střetl přímo na přechodu pro chodce v ulici Edvarda Beneše, byla žena ročník narození 1958. Při nehodě došlo ke zranění chodkyně, která byla z místa v péči záchranářů odvezena do nemocnice. „Utrpěla lehčí zranění. Byla převezena na úrazovou ambulanci Fakultní nemocnice na Lochotíně,“ dodal Martin Brejcha ze Záchranné služby Plzeňského kraje.

U řidiče skútru i chodkyně byl alkohol na místě vyloučen. Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření. „Policisté žádají případně svědky události,aby se neprodleně přihlásili na PČR, Dopravní inspektorát MŘ policie Plzeň, U Borského parku 20 nebo telefonicky na čísle 974 325 256 nebo na tísňovou linku 158 a pomohli tak s objasněním dopravní kolize,“ dodala Hokrová.