Chlapec zůstal odříznutý na ostrůvku uprostřed zamrzlého rybníka, led začal praskat

V těchto místech se probořil led pod hasičem, který přispěchal chlapci na pomoc. Foto: HZSKK

Hrozivě praskající led uvěznil na ostrůvku uprostřed jednoho rybníku v areálu zdraví v Sokolově teprve desetiletého chlapce. Ten vstoupil na zamrzlou ledovou plochu a pokračoval v chůzi dál od břehu. V okamžiku, kdy začal led praskat chlapci pod nohama, raději pokračoval až k blízkému ostrůvku, než aby riskoval delší cestu ke břehu, kdy se mohl probořit. K ostrůvku se naštěstí dostal téměř suchou nohou. Na místě pak čekal na záchranu. Bez cizí pomoci by se totiž z ostrůvku nedostal.

„Svědkyně události zavolala na tísňovou linku a na místo tak vyrazili sokolovští hasiči. Krátkou vzdálenost od břehu k ostrůvku překonali hasiči v oblecích pro záchranu do vody s pomocí člunu. Těsně před ostrůvkem se pod jedním ze zasahujících hasičů led probořil a hasič se propadl do vody. Samotného překvapila hloubka v místě propadnutí, kdy nebylo možné dosáhnout na dno rybníka,“ popsal začátek záchranné akce mluvčí hasičů Martin Kasal.

Chlapce hasiči poté bezpečně na člunu přepravili na břeh, kde zkontrolovali, zda není zraněný. S ohledem na nízký věk zachráněného chlapce zavolal velitel zásahu na místo hlídku policie, která chlapce odvezla rodičům.

„V tomto období je velmi riskantní vstupovat na zamrzlé vodní plochy. Ledová vrstva může být velmi zrádná, ačkoliv se může tvářit jako velmi pevná, kvůli teplému počasí posledních dní je led především u břehů již narušený a velmi snadno tak může dojít k proboření,“ doplnil Martin Kasal.