Chlapce srazilo auto, policisté hledají svědky

V sobotu 13. října došlo mezi obcemi Horažďovice a Horažďovice Předměstí k dopravní nehodě, kdy auto srazilo nezletilého chlapce. Ten utrpěl zranění a policisté zatím marně pátrají po řidiči, který střet zavinili.

„Na přímém úseku komunikace v 18 hodin předjížděl neznámý řidič s nezjištěným vozidlem další neurčené vozidlo, se kterým jel řidič ve směru od obce Horažďovice Předměstí na Horažďovice. Při předjíždění, měl levým vnějším zpětným zrcátkem narazit do chodce, kterým byl nezletilý chlapec. Po nárazu chlapec spadl do silničního příkopu a došlo k jeho zranění,“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že v době střetu šel chodec po nesprávné straně komunikace směrem od Horažďovic. Podle vyjádření poškozeného, tak řidiči vozidel nezastavili a pokračovali v jízdě. Místo střetu se nachází mimo zástavbu.

„Policisté z dopravního inspektorátu v Klatovech prošetřují uvedenou dopravní nehodu a z důvodu řádného objasnění průběhu nehody žádáme případné svědky dopravní nehody o poskytnutí informací. Žádáme i další řidiče, kteří v uvedenou dobu projížděli po uvedené komunikaci v obou směrech a používali kameru ve vozidle, aby policistům poskytli záznam,“ dodala Ladmanová.

Informace sdělte na dopravní inspektorát v Klatovech v pracovních dnech na telefonní číslo 974 334 251 nebo 974 334 250 i prostřednictvím e-mailu:  kt.di.podatelna@pcr.cz