Chceme udržet domácí neporazitelnost, velí před finišem ligy fotbalisté Plzně

ilustrační foto: FCVP

Ačkoliv se již viktoriáni nemohou v tabulce posunout z druhého místa, do posledního utkání sezony 2018/2019 proti Baníku Ostrava jdou s jasnou motivací – rozloučit se s fanoušky v Doosan Areně vítězně. Duel se hraje v neděli od 15 hodin.

„Byl bych rád, kdybychom udrželi domácí neporazitelnost. Celá sezona byla v prostředí Doosan Areny mimořádná a já chci, abychom to potvrdili,“ přeje si kouč Pavel Vrba.

Baník hrál ve středu finále MOL Cupu proti pražské Slavii, které však prohrál. „Finále bylo hodně bojovné a hrané před výbornou fanouškovskou kulisou. Šlo víceméně o vyrovnané utkání. Uvidíme, s čím sem Baník v neděli přijede, my se připravíme co nejlépe to půjde,“ slibuje záložník Plzně Jan Kopic. „Na finále jsem koukal, bylo vyrovnané, Baník dle mého názoru i trochu nezaslouženě prohrál. Soupeř zde bude hrát o poháry a dobře to ví, takže nás nečeká vůbec jednoduchý zápas,“ upozorňuje kouč Vrba.

Speciální akce k nedělnímu zápasu:
Speciálně pro tento den budete moci využít zahrádku Gambrinus, která vznikne přímo u Doosan Areny. Před utkáním na ní proběhne autogramiáda, připraveny budou hamburgery i výborné pivo. Posedět po zápase můžete i s Pavlem Horváthem, jenž se postaví za výčep.

Viktoria se s Baníkem v této sezoně utká již počtvrté. V obou ligových zápasech vyhrála (1:0, 2:1), ostravský celek pak slavil výhru v rámci MOL Cupu (3:2prod.). „S Ostravou to bylo vždy hodně bojovné. Na oba tyto zápasy v lize si pamatuji, doma jsme prohrávali, ale nakonec jsme to strhli na svou stranu v závěru a vyhráli 2:1. Na podzim jsme tam vyhráli 1:0, to soupeř neproměnil třeba penaltu. Podařil se mi tam dát pěkný gól, obstřel z dálky na zadní tyč, kdybych to zopakoval v neděli, tak bych se nezlobil,“ říká s úsměvem Jan Kopic.

Trenér Pavel Vrba řeší problémy se skládáním sestavy. Kromě zraněných hráčů budou totiž mimo hru vykartovaní Tomáš Chorý, Tomáš Hořava a Radim Řezník. „Sestava se skládá těžce. Někteří hráči se stále doléčují, tito tři dostali karty, takže to je problém. Uvidíme, kolik hráčů bude k dispozici a kolik jich bude v nominaci. Možná povoláme i nějaké mladíky z juniorky,“ přemýšlí plzeňský lodivod.