Chceme se o vysněné finále porvat, zní z Plzně před semifinálovou sérií s Třincem

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Sotva se vzpamatovali z bitvy jedné, čeká je další. Hokejisté Plzně se v úterý odpoledne vydali přes celou republiku směr Třinec. Právě na ledě Ocelářů se odehrají první dva semifinálové zápasy extraligy.

Zatímco Plzeň se trápila s Olomoucí a postoupila až po sedmém zápase, Oceláři si s Vítkovicemi poradili jednoznačně 4:0. „Nervozita byla.  Částečně nám spadl kámen ze srdce. Chceme jít dál a o vysněné finále se porvat. Cesta, kterou jsme ve čtvrtfinále prošli, byla trnitá,“ prohlásil plzeňský kouč Ladislav Čihák, který očekává podobně těžkou sérii, jako byla ta s Olomoucí. „Třinec také dobře brání, hrají stejně tvrdě. Jejich přesilovky a ofenzivní kvalita je ale větší. Musíme je bránit důsledněji. Mají výborné střelce Hrňu a Růžičku. Je to semifinále, každý musí na sto procent. Trochu musíme využít série, která nás obohatila zejména o dohrávání soubojů a přenést to,“ plánuje Čihák.

Také podle útočníka Jana Kováře je třeba počítat s tím, že má Třinec ještě ofenzivnější sílu než Olomouc. „Hlavně ale musíme hrát svůj hokej,“ uvedl Kovář, který sám očekává od obrany Ocelářů podobnou pozornost, jako hvězdné plzeňské lajně věnovali hráči Mory. „Nepočítám, že by to ale pro nás jako pro lajnu bylo jednodušší,“ tuší plzeňský centr. V základní části u obou celků rozhodně neplatilo heslo „můj dům, můj hrad“. Zatímco Plzeň vyhrála dvakrát na ledě Ocelářů, Třinec zase na západě Čech. „Co si ale pamatuju dřív, tak vždycky my i oni vyhrávali naopak doma,“ nepřeceňuje statistiku Kovář.

Forvard Jaroslav Kracík po sedmé bitvě s Olomoucí přiznal, že z něj částečně spadl velký kámen ze srdce. „Věřil jsem ale, že to urveme, že máme zkušenější tým,“ uvedl Kracík, pro nějž byla sedmá bitva s Olomoucí 600. zápasem v extralize. „Ani jsem to ale nevěděl, řekl mi o tom až náš kustod. Pěkné číslo, je to dost. Bleskne mi hlavou, že už jsem fakt starej,“ dodal. Zkušený centr přitom na Třinec nemá nejlepší vzpomínky, alespoň, co se týká play-off. „To předkolo si pamatuju. Byla to sezóna 2008/2009. V pátém zápasu mi tady v Plzni dohrál Honza Výtisk na koleno u mantinelu. Pak jsem ještě ve čtvrtfinále s Pardubicemi zkoušel naskočit, ale nešlo to. Nějaké zápasy vynechal a nebylo to už dobré,“ prohlásil. Tehdy plzeňská jízda skončila v semifinále. Teď Kracík věří, že jemu i Plzni bude osud nakloněn. „Bylo by dobré hned v Třinci něco uhrát,“ plánuje.