Chceme bojovat o titul i o postup v Evropské lize, zní před zahájením jara z Plzně

foto: FCVP

Hodně náročné dny čekají na fotbalisty Viktorii Plzeň. V sobotu 9. února zahájí zápasem v Mladé Boleslavi jarní část Fortuna:Ligy a už o pět dní později, ve čtvrtek 14. února, pak odehrají první zápas play-off Evropské ligy.

„Máme po velice těžkém, ale řekl bych že i úspěšném, podzimu. Na jaře budeme hrát dvě soutěže a v obou chceme být úspěšní. Cílem není nic jiného, než bojovat o titul a v Evropské lize o postup, ačkoliv nás čeká velmi silný soupeř,“ prohlásil dnes na tiskové konferenci majitel klubu Tomáš Paclík.

foto: FCVP

Trenér Pavel Vrba měl v přípravě k dispozici několik nováčků. Z hostování se vrátili útočník Marek Bakoš a obránce Jiří Piroch, z dorostu se k týmu připojili Tomáš Kepl a Pavel Šulc. Druhý jmenovaný v průběhu soustředění zamířil na hostování do druholigové Jihlavy. Ze Zlína přišel útočník Jean-David Beauguel, z Opavy záložník Joel Ngandu Kayamba a z Dunajské Stredy slovenský ofenzivní univerzál Erik Pačinda. „Na podzim jsme nebyli úplně spokojeni s ofenzivní hrou. Věříme, že nám tito hráči pomohou. Je pravděpodobné, že se někdo z nich objeví i v základní jedenáctce v prvním ligovém zápase,“ uvedl trenér Viktorie Pavel Vrba, kterému už nebude k dispozici čtveřice hráčů. Do Mladé Boleslavi odešli na hostování stoper Tomáš Hájek a záložník Pavel Bucha, Martin Zeman pak přestoupil do izraelského Hapoelu Ra’anana a Jakub Řezníček už hraje za belgický Lokeren.

Přestože Západočechům nevyšla příprava především výsledkově, trenér Vrba zůstává v klidu. „Příprava je jen příprava, soutěžní zápasy jsou soutěžní zápasy. Ty jsou pro nás důležité. Jsme rádi, že hlavně na soustředění ve Španělsku nám vyšlo počasí a měli jsme ideální podmínky. Čeká nás hodně těžký začátek jarní části sezony, který by mohl i rozhodnout o tom, jak bude vypadat celý ročník. Já doufám, že dobře,“ dodal Vrba, kterému bude chybět v začátku jarní části čtveřice zraněných – Krmenčík, Řezník, Kopic a Pačinda. „Nejhůř je na tom samozřejmě Krmi (Krmenčík), ten se zapojí v dubnu nebo v květnu. Trochu složitější je Dan Kolář. Mysleli jsme si, že to bude jednoduchá operace, ale byla složitější. Bude ještě čekat tak měsíc. Řezník už se zapojil s mužstvem do plného tréninku. Kopimu (Kopicovi) se stalo další zranění, zvrtl si kotník na druhé noze, Pačinda si taky vyvrtl kotník, momentálně se doléčuje. V nejbližších dnech by se měl připojit do přípravy,“ uzavřel Vrba.