Chceme atakovat nejvyšší mety, hlásí Plzeňané před startem extraligy. Vedení i trenér ale řeší problém

Generální ředitel Škoda Transportation Petr Brzezina, generální manažer HC Škoda Plzeň Martin Straka, trenér Ladislav Čihák a kapitán Milan Gulaš. Foto: M. Osvaldová

S poměrně vysokými cíli vstoupí do nadcházející sezóny hokejisté Škody Plzeň. Po povedené přípravě a už jistém postupu v Champions Hockey League by opět rádi brali medaili. Ještě před začátkem ale vedení řeší problém. Jaroslav Pavelka se zranil v zápase na ledě Hämeenlinny a jeho absence nebude jen v řádech dnů.

Další sezóna. Generální ředitel Škody Transportation a generální manažer HC Škoda Plzeň Martin Straka podepsali novou smlouvu. Foto: M. Osvaldová

„Letní příprava proběhla velmi dobře. Měli jsme tým konečně pohromadě, pouze dva hráči měli individuální plány a u nich jsme věděli, že se připraví velmi dobře(pozn. red. Mertl, Gulaš). Pokud opomenu výsledky, tak herně jsme ve všech zápasech v přípravě i Champions Hockey League předvedli to, co trénujeme. Ve čtvrtek to všechno začne. Budeme chtít navázat na úspěchy, dobře odstartovat a pokusit se o ty nejvyšší mety,“ prohlásil plzeňský kouč Ladislav Čihák, kterému tak starosti kalí hlavně zranění brankáře Jaroslava Pavelky. „Vypadá to na delší dobu, musíme reagovat. Je možná i varianta příchodu dalšího brankáře, rozhodne se v nejbližších dnech, ale sehnat někoho třeba na měsíc je těžké,“ připustil Čihák. Mimo hru zatím zůstane i bek Bohumil Jank, jenž se po zranění z letní přípravy postupně zapojuje do tréninku na ledě.

Oproti loňskému roku mají Západočeši užší soupisku. Příležitosti by se tak mohli dočkat junioři. „Uvedli se i nějací mladí hráči, možná, že šanci dostanou. Nejblíže k tomu zahrát si mají obránce Michal Houdek a útočníci Filip Přikryl a Matěj Kolda,“ doplnil Čihák.

Do boje o titul povede Plzeň opět jako kapitán Milan Gulaš, který už potvrdil kvality i ve čtyřech zápasech Champions Hockey League, aktuálně je nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. K ruce bude mít v útoku navrátilce Tomáše Mertla a velký talent Jakuba Poura. „Jako každoročně se tým obměnil. Vrátil se Tomáš Mertl, to je velké plus. A Jakub Pour? Podle mě hráč s obrovským potenciálem. Můj názor je, že je to hráč pro budoucí reprezentační tým,“ podotkl Gulaš, který pevně věří v úspěšnou sezónu. „Po výsledcích v přípravě mám za to, že tým má svoji sílu,“ dodal.

První zápas čeká na svěřence Ladislava Čiháka už ve čtvrtek na Spartě. Duel v O2 Aréně začíná v 18:30. Západočeši do něj vstoupí v nových dresech, které se vrací k tradici. Modré a bílé varianty dresů pro extraligovou sezónu 2019/20 odkazují na legendární škodovácké dresy, které jsou tolik typické pro historii plzeňského hokeje.